ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Людство зобов’язане винести уроки зі злочину Голодомору

Прочитаєте за: < 1 хв. 29 Листопада 2020, 8:39 0

Про це заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів, повідомляє Укрінформ.

«Протягом десятиріч сумну реальність Голодомору заперечували і страждання українців приховували від світу. Нашою відповідальністю є пам’ятати історії тих, хто загинув, і родин, які страждали. Ми маємо прийняти важку правду та взяти зобов’язання завжди діяти у разі загрози правам людини», – сказав Трюдо.

Він наголосив, що організований Сталіним Голодомор мав на меті зламати дух українців, стерти їх ідентичність та зупинити прагнення до свободи й незалежності. «Українці встояли. Вони міцно трималися за свою мову й культуру, незважаючи на утиски та переслідування з боку режиму. В 1991 році, після понад пів століття радянських утисків та правління, Україна здобула свою незалежність», – зазначив глава уряду Канади.

Нагадаємо, Канада стала першою державою після України, яка визнала Голодомор актом геноциду українців – це сталося у 2008 році. Відтоді у країні на офіційному рівні відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

Трюдо закликав співгромадян у ці сумні роковини вшанувати пам’ять жертв Голодомору та відзначити «різноманіття способів, якими українські канадці сприяли розбудові ліпшої країни для усіх нас». «Я також підтверджую непохитну підтримку Канадою України», – додав прем’єр-міністр.

Читайте нас в Telegram