ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На озброєнні ЗС України ніколи не було «Наводчика-2» – Україна в ОБСЄ

Прочитаєте за: 2 хв. 26 Листопада 2020, 9:53 2

Виявлений Місією ОБСЄ поблизу Луганська комплекс управління БПЛА «Наводчик-2» ніколи не перебував на озброєнні ЗС України і є черговим доказом участі Росії у розпочатому нею ж конфлікті на Донбасі.

На цьому наголосила місія України при ОБСЄ під час засіданні Форуму безпекового співробітництва, передає Укрінформ.

«У той час, як Росія продовжує заперечувати той факт, що вона є стороною конфлікту, який вона сама ж і створила, СММ продовжує виявляти нові докази, які спростовують це фейкове твердження. 8 листопада СММ вперше помітила новітній російську систему радіоелектронної боротьби «Наводчик-2» поблизу тимчасово окупованого Луганська. Ця система ніколи не була на озброєнні Збройних Сил України», – заявили в делегації України.

Зазначається, що поруч з виявленою станцією управління також були помічені 3 ящики для зберігання та транспортування БПЛА. За даними з відкритих джерел, до складу системи входять 7 БПЛА типу «Гранат» різних модифікацій з радіусом дії 10, 15, 25 та 100 км. Вона призначена для виконання розвідувальних та спеціальних завдань, зокрема для забезпечення координатами цілей дивізіонів гарматної артилерії та ракетних систем залпового вогню.

Українська місія при ОБСЄ також вказала на те, що схожа російська система РБ-341В «Леєр-3», що включає в себе три БПЛА «Орлан-10», вже неодноразово була помічена СММ на тимчасово окупованих районах Донбасу.

Місія ОБСЄ нагадала, що й раніше фіксувала на Сході України численні типи озброєння та військової техніки виключно російського походження. Зокрема, на тимчасово окупованих територіях фіксувалися системи електронної боротьби Р-934Б «Синиця», РБ-636 «Свєт-КУ», 1Л269 «Красуха-2», РБ-109A «Биліна», комплекс радіоелектронної боротьби з БПЛА «Репелент-1», станції перешкод «Р-330Ж «Житель» та «Тірада-2», комплекс радіоелектронної розвідки «Торн», радіолокаційну станцію наземної розвідки «Кредо-М1», важку вогнеметну систему «Буратіно», переносний вогнемет «Шмель», переносна реактивна установка «Град П», БПЛА «Орлан-10».

«Попри численні заклики, делегація Російської Федерації не надала жодної правдивої інформації про те, як це озброєння та військова техніка потрапили на території України», – підкреслили в український місії при ОБСЄ.

На форумі наголосили, що, на відміну від безпідставних звинувачень російської делегації держав-учасниць ОБСЄ у законному та прозорому військовому співробітництві з Україною, «наявність на Донбасі незаконної російської військової техніки та озброєння, належним чином зафіксованого СММ, є грубим порушенням принципів ОБСЄ та зобов’язань у сфері стрілецької зброї та легких озброєнь і запасів звичайних боєприпасів, а також установлених на міжнародному рівні експортних процедур контролю».

Читайте нас в Telegram
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Новини світу та України