ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Страшні» проблемні питання їдальні Навчального центру ВМС

Прочитаєте за: 3 хв. 25 Листопада 2020, 9:52 3

Чому вже більше ніж два роки у Навчальному центрі ВМС України в їдальні панує «креативний» настрій, як проходять «начпродівські батли» у ВМС та «страшні» проблеми не рівних курячих гомілок, дізнався кореспондент АрміяInform.

Відповідь не потрібно було довго шукати, адже все тому, що вже пішов третій рік, як у центрі ефективно діє система харчування за каталогом, яка відома новим розширеним набором продуктів із більше ніж 400 найменуваннями.

– Усе це дозволяє, не збільшуючи розміру коштів у розрахунку на одну людину, значно збільшити кількісне розмаїття страв. Зі свого боку це приносить задоволення й кухарям, коли є можливість готувати смачну й корисну їжу, отримувати слова вдячності від військових, – розповідає начальник продовольчої служби центру старший лейтенант Аліса Затенко. – Також часто приходять телеграми про проведення дня національної кухні тієї чи іншої країни. Звісно, що це створює «креативну» атмосферу кухні, яка триває вже досить тривалий час.

Електронне меню, відремонтовані приміщення та сучасне ресторанне обладнання з пароконвекційною машиною, про все це вже детально описувалось у схожих матеріалах кореспондентів Інформаційного агентства. Їдальня навчального центру ВМС не є виключенням, тут все по вищому розряду, але сучасні витяжки не справляються тільки з одним – смачним запахом обіду.

– Штат кухарів у нас змішаний, але відповідальність за результат завжди на військових. Якщо порівнювати з періодом аутсорсингу – це просто космос. У нас ті часи згадують із жахом. Тоді було неякісно, несмачно і нічого не можна було зробити дійсно на найвищому рівні. Сьогодні ж ми самі можемо вирішувати, як формувати своє меню, самі випікаємо різні смаколики, – згадує Аліcа Затенко.

На забезпеченні в Навчальному центрі  стоїть ще 7 військових частин. Деякі підрозділи самі приїздять за гарячими стравами, інші частини, наприклад, кораблі, які стоять на ремонті, отримують сухими наборами, адже мають власний штат коків. Продукти від постачальника завжди високої якості, проходять декілька рівнів перевірок. У випадку чого, існує система штрафних санкцій.

– Але зворотний зв’язок настільки швидкий та ефективний, що дозволяє виконувати наші «забаганки» дуже швидко, – відмічає старший лейтенант Аліcа Затенко. – Наприклад, були різного розміру курячі гомілки. Один дзвінок, й отримали одразу відповідь «Зробимо». Те ж саме було, коли ми попросили, щоб печиво й вафлі були не на вагу, а одразу в упаковці, щоб військовий просто взяв  її з собою. Може потім захоче з кавою з’їсти. Тобто такі «страшні» проблемні питання вирішуються моментально.

Також, за словами Аліcи, в них створений внутрішній чат у соціальній мережі для начпродів частин ВМС, де щодня всі викладають свої меню, діляться ідеями та обмінюються рецептами, які більше прийшли до вподоби військовим. Звісно ж, найкращі рецепти завжди втілюються кухарями в життя та переходять до звичайної ротації в меню частини.

До навчального центру приїздять у відрядження  військовослужбовці з різних частин, й навіть серед каталогових їдалень меню центру вважається найбільш різноманітним та смачним.

– У перші дні, коли прибув на навчання, то, зізнаюсь, був просто у шоці! Все смачно й меню щодня різне, – поділився враженнями старший солдат Андрій, який навчається на сержантських курсах у центрі. – Наша частина ще досі користується послугами аутсорсингу. Можливо й існує місце, де ця система себе показую добре, але це точно не в нас. Дуже сподіваюсь, що колись і в моїй  військовій частині буде хоча б приблизно такий  раціон, як й тут.

Фото автора

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook