Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…
Військовослужбовці окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського та оперативно-тактичної групи «Ілліні» Нацгвардії штату Іллінойс США тренуються разом на Львівщині. Курс підготовки стартував на початку листопада та триватиме до кінця грудня. Наразі закінчилися навчання підрозділів на рівні відділень. Далі — тренування взводів, рот і батальйонів. Завершиться курс бригадними тактичними навчання з бойовою стрільбою.
— Наша бригада вперше бере участь у навчанні за участю іноземних інструкторів. І я вже бачу, що це дуже корисно для всіх військовиків, — зазначив командир окремої мотопіхотної бригади полковник Дмитро Кащенко. — До наших послуг — сучасна база Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Тут усе зроблено так, аби військові могли повністю зосередитися на навчанні. Дуже корисними будуть тренування на навчальному комплексі «Бій у місті». Частина добре укомплектована. В ній служать воїни з високою мотивацією. Більшість з них у бригаді з 2015 року. Тож упевнений, ми завершимо вишкіл з новими знаннями й навичками.
Територія полігону — близько 360 квадратних кілометрів. Тут є навчальні поля для всіх підрозділів бригади.
— Я вже не вперше на цій ділянці для підготовки танкістів, — розповідає лейтенант Назар Штурмак. — Приблизно пів року тому складав тут державні іспити. Я випускник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Після випуску призначений командиром танкового взводу. Мої підлеглі здебільшого танкісти зі стажем. Та є й новачки. Наразі виконуємо стрільбу з танка вкладним стволом. Це, можна сказати, початкова вправа. Замість штатного танкового пострілу стріляємо замінником — спеціальним патроном калібру 14,5 міліметрів. Усі відстрілялися на «добре» й «відмінно». Однак це лише початок. Попереду багато завдань. Найближчі плани: «ведення оборонного бою танковим взводом», «дії взводу під час штурму населеного пункту», стрільби штатним пострілом, ротні тактичні навчання. Найбільше взвод чекає на відпрацювання дій у населеному пункті. Тема дуже актуальна, бо більшість боїв у сучасних війнах проходять у містах і селах, поблизу автомобільних доріг.
Утім, є чим зайнятися не тільки військовим бойових підрозділів. Допоки вони тренуються в полі, штабні офіцери беруть участь у процесі ухвалення військових рішень у Центрі імітаційного моделювання. Система ухвалення рішень така, як у штабах армій країн НАТО. Це дає змогу досягати ефективної сумісності.
— Штаб української бригади застосовує для ухвалення рішень такі самі підходи, що й армії Альянсу, — розповідає бригадний радник підполковник Саймон Влодарскі. — На наступних спільних заняттях намагатимемося звести до мінімуму розбіжності.
Уже з цього тижня почнуться перші командно-штабні навчання та робота командирів батальйонів і рот з використанням системи імітаційного моделювання бойових дій JCATS. Це одна з найпотужніших комп’ютерних систем, яка фактично є тренажером для штабних офіцерів. JCATS дає змогу моделювати тактику бойових дій підрозділів у наступі, обороні на різній місцевості з урахуванням рельєфу і навіть погоди. Командири вносять у комп’ютер рішення відповідно до сценарію, далі система моделює ситуацію в режимі реального часу.
— JCATS дає командирам можливість вправлятися у керівництві підрозділами у різних ситуаціях, а потім отримати детальний аналіз своїх дій, — каже радник батальйонного й ротного рівнів майор Лайнел Гонзалез. — Українські офіцери, які вже працювали з цією системою, задоволені роботою. Ми впевнені, що це корисно й нині.
Навчання бригади імені гетьмана Івана Виговського відбувається в межах програми Joint Multinational Training Group-Ukraine, започаткованій у 2015 році. Відтоді курс тренування за цією програмою на Львівщині пройшли одна рота, чотири батальйони, чотири бригадні тактичні групи та вісім бригад ЗСУ.
Фото й відео автора
Сьогодні вночі із артилерії ворог ударив по лікарні у Семенівці на Чернігівщині. Серйозно пошкоджено вікна, частково немає електропостачання.
Артилеристи-реактивники 80 десантно-штурмової Галицької бригади ДШВ ЗСУ з перших днів боїв на Курщині завдають вогневого ураження росіянам їхньою ж зброєю і на їхній же території.
У серпні 2024 року Міністерство оборони України повернуло постачальникам для усунення недоліків майже 230 тисяч одиниць товару, який не відповідав вимогам, на суму понад 550 мільйонів гривень.
На півночі Харківської області для логістичного забезпечення позицій другого ешелону ворог застосовує мототехніку, перегруповується та відновлює боєздатність. У Вовчанську загарбники продовжують штурмові дії.
Бійці підрозділу «Медоїди» 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка за підтримки БМП зачистили позиції ворога в одному з населених пунктів Харківської області.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, з території рф активно застосовував авіацію, здійснював обстріли прикордонних населених пунктів.
Захищаємо світ
Запоріжжя
Комендатура військових сполучень Запоріжжя
від 20000 до 25000 грн
Васильків
Військова частина А1789
Про це під час інтерв’ю АрміяInform розповів радник — уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. — Після повернення бійців…