Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…
Гендерно-орієнтоване бюджетування — визнаний у всьому світі дієвий інструмент досягнення гендерної рівності, що сприяє кращій ефективності використання бюджетних коштів. Він поєднує два процеси, нерозривно пов’язані між собою. По-перше — це забезпечення гендерної рівності, а по-друге — управління державними фінансами.
У ЗС України наразі проводять низку семінарів і навчальних програм, під час яких фахівці різних галузей, дотичних до складання бюджетних запитів, ознайомлюються з аспектами гендерного підходу та інструментарію гендерного бюджетування. Адже саме гендерно-орієнтоване бюджетування є квінтесенцією гендерної політики.
Це означає, що у плануванні видатків бюджету слід враховувати потреби людини — кінцевого отримувача послуги, на якого направлена бюджетна програма. Тому коли закладають показники бюджету, варто врахувати гендерну статистику, розділяючи принаймні кількісні кадрові показники за статтю.
— Гендерна політика є однією з умов інтеграції до НАТО. Наприклад, нині немає бронежилетів, які б враховували анатомічні особливості військовослужбовиць. Якщо ставимо за мету мати у війську ефективних і професійних військовослужбовців-жінок, то не враховувати їхні анатомічні особливості неможливо. Тобто алгоритм такий: візуалізуємо проблематику, наступний етап — розроблення жіночого зразка бронежилета, ухвалення рішення на закупку відповідної кількості бронежилетів для жінок.Далі у відповідній бюджетній програмі з’являться два індикатори: жінки та чоловікий відповідно дві статті витрат на броне захист — для військовослужбовців і окремо для військовослужбовиць, — говорить радниця Головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова.
Тобто у процесі проведення гендерного аналізу бюджетних програм Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗСУ відбувається виявлення гендерних розривів відповідно до програм і створення рекомендацій, які ляжуть в основу бюджетних програм на наступний рік.
@armyinformcomua
На фронті відбулося 163 бойових зіткнень. Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження їхнього бойового потенціалу.
У Запоріжжі завершено аварійно-рятувальні роботи після авіаудару, що стався 6 грудня.
Кожна суверенна держава має власну систему нагород, особливе місце в якій займають нагороди військові. Сенс нагород полягає в тому, щоб заохочувати військовослужбовців, які відзначилися, і представляти нації зразки звитяги, честі й гідності, відданості Батьківщині.
На Закарпаття в місто Тячів приїжджають добровольці зі всієї України, щоб підписати контракт на військову службу. Тут у місцевому РТЦК та СП їх розміщують у спеціальних спальних приміщеннях, забезпечують триразовим харчуванням і тревел-відпочинком у Карпатах, допомагають швидко оформити всі необхідні документи та пройти ВЛК.
Пропаганда рф поширює у медіа заяви про нібито «план НАТО щодо введення військ в Україну», називаючи це «планом окупації». Про це пишуть прокремлівські сміттярки з посиланням на заяву служби зовнішньої розвідки росії.
Президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького показала ефективну роботу одного з підрозділів операторів БПЛА.
від 50000 до 120000 грн
Київ
66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго
від 20000 до 50000 грн
Кропивницький
Військова частина А3406
Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…