Скандал на вулиці, обурений допис у соцмережах, тривога перед ВЛК та невідомістю — усе це стало частиною реальності, яку не можна просто винести за дужки. Але за цією…
Контингент НАТО в державах Балтії є сильним чинником стримування Росії, але насправді серйозно Москва сприймає лише американських військових.
Таку думку висловила директорка Інституту міжнародних відносин та політичних наук (Вільнюс) Маргарита Шешельгіте на берлінській конференції NATO Talk-2020, повідомляє Укрінформ.
«Нам потрібно більше присутності НАТО на нашій території. Нам потрібна американська присутність, вона має особливу вагу, адже є переконання, що тільки американці будуть ефективно стримувати Росію і захистять нас як у політичному, так і військовому плані», – сказала Маргарита Шешельгіте. Не в останню чергу вона пояснює це тим, що США, як і РФ, є ядерною державою.
Загалом, на думку експерта, буде добре, якщо присутність солдатів НАТО в регіоні збільшуватиметься. Та навіть один батальйон на країну, як це було вирішено після окупації Росією Криму, є добрим стартом.
«Стримування – концепція психологічна, і ми маємо переконати Росію, щоб вона не захотіла приходити в країни Балтії та створювати нам проблеми, оскільки це буде їй дуже дорого коштувати», – наголосила Маргарита Шешельгіте.
Піднімаючи грошове забезпечення військовослужбовцям, Міністерство оборони України не могло не підняти його командирам.
За перші дні роботи спрощеного механізму добровольного повернення з СЗЧ, вже подано 80 рапортів на переведення, з яких 22 погоджені.
Скандал на вулиці, обурений допис у соцмережах, тривога перед ВЛК та невідомістю — усе це стало частиною реальності, яку не можна просто винести за дужки. Але за цією…