ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ВМС України планують модернізувати та переозброїти катери класу «Айленд»

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Листопада 2020, 16:30 5

Враховуючи всі виклики та загрози, які є в Азово-Чорноморському регіоні, Військово-Морським Силам ЗС України потрібно відновлювати власні бойові спроможності, аби відповідати вимогам сьогодення. Важливо не лише нарощувати корабельно-катерний склад шляхом будівництва кораблів і катерів на власних суднобудівних підприємствах, але й у межах міжнародної військової допомоги з країн НАТО, передусім США.

Про отримання від США нових катерів класу «Айленд»

Наступного року США у межах підтримки нашої країни в сфері оборони та безпеки передадуть ВМС України ще три патрульні катери «Айленд» на додаток до вже прийнятих до бойового складу національного військового флоту катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ».

‒ За умовами чинного контракту щодо постачання серії патрульних катерів класу «Айленд» для забезпечення потреб національних Військово-Морських Сил, ми вже отримали два катери «Старобільськ» і «Слов’янськ» ще минулого року. Наразі у місті Балтимор в США завершується процес технічного відновлення ще трьох катерів цього проєкту, які надійдуть до складу флоту наступного року. Їх доставлять до України морським шляхом. На цей час у Сполучених Штатах працюють три офіцери ВМС України, які займаються безпосередньо супроводженням ремонтних робіт на цих катерах, ‒ відзначив начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук.

Уже ухвалено рішення щодо додаткового посилення їхніх бойових спроможностей. Визначено американські підприємства-підрядники, які мають забезпечити ці катери додатковим озброєнням, обладнанням та технічними засобами. Є висока ймовірність, що катери надійдуть до України вже з бойовими модулями та встановленими на борту корабельними системами американського виробництва.

Першу партію американських катерів Mark VI українські ВМС отримають до 2022 року

Крім поповнення катерами класу «Айленд», є ще один важливий напрямок підсилення спроможностей корабельно-катерного складу ВМС України коштом наших партнерів зі США. 

Завершується робота стосовно узгодження всіх деталей контракту на передачу від США до складу ВМС України патрульних катерів Mark VI. Передбачається, що першу партію американських катерів український флот отримає безкоштовно до 2022 року. Тривають домовленості щодо передачі наступних катерів цього проєкту. Американці передадуть катери Mark VI абсолютно новими, збудованими на власних суднобудівних підприємствах. Катери надійдуть до України вже з комплектом американського озброєння та технічних засобів.

Про модернізацію та переозброєння патрульних катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ»

‒ Наразі ухвалено рішення щодо проведення заходів з технічної модернізації та переозброєння патрульних катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» на національних підприємствах, – повідомив капітан 1 рангу Василь Радчук.

Найближчим часом буде сформовано проєкт технічного завдання і після цього Командування національних ВМС очікує, що розпочнеться процес практичної реалізації заходів модернізації.  

‒ Передбачається встановлення на катерах артилерійських систем, які є на озброєнні Військово-Морських Сил України. Плануємо оснастити їх сучасним обладнанням з виявлення цілей та надання цілевказівок на застосування зброї. Додатково встановимо систему пасивного захисту та інші важливі корабельні системи. Багато чуток у мережі Інтернет щодо можливого встановлення на цих катерах торпедних апаратів або ракетної зброї. Насамперед потрібно оцінити це все з технічної точки зору, чи варто взагалі це робити, оскільки катери вже збудовані та повністю готові до застосування. Хто був на «Айлендах», знає, що не так легко знайти на катері додаткове місце для оператора чи комендора бойової установки, ‒ розповів начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України.

Тому, звісно, остаточне рішення буде за Командуванням ВМС ЗС України, але воно буде сформоване на підставі внесених пропозицій працівників конструкторського бюро, які, власне, розроблятимуть проєкт технічного завдання на модернізацію цих двох катерів.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram