ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На гуманітарне розмінування Донбасу Нідерланди виділили 4 млн євро

Новини ООС
Прочитаєте за: 2 хв. 11 Листопада 2020, 12:21

Уряд Нідерландів надав 4 млн євро на гуманітарне розмінування на Донбасі. Про це з посиланням на посольство Нідерландів в Україні повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

«Ми змогли збільшити нашу підтримку розмінування в Україні вп’ятеро. Нідерланди підтримують протимінну діяльність The HALO Trust в Україні з 2015 року, від самого початку їхньої діяльності. Я був вражений роботою їхньої команди, коли відвідав пункт розмінування в Новолуганському восени минулого року», – сказав посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол.

Згідно з новою урядовою програмою дій проти мін і касетних боєприпасів на 2020-2024 роки, глобальною метою якої є «Світ без мін до 2025 року», на Сході України розмінування здійснюватиме неурядова організація The HALO Trust.

Окрім України, Нідерланди допомагають у розмінуванні в Афганістані, Іраку, Лівані, Лівії, Сирії та Ємені.

Як зазначається, перші команди HALO, підтримані Нідерландами, почали працювати на Сході України вже в жовтні.

«Нідерланди були першим донором, який підтримав HALO 5 років тому. Це дало нам змогу обстежувати й очистити перші райони на сході України. Завдяки збільшенню підтримки від уряду Нідерландів ми зможемо й надалі робити території безпечними та запобігати пораненням і смертності серед цивільних осіб. Ми також робимо землі знову придатними для сільського господарства й інфраструктури. Хоча треба зробити ще дуже багато, це – великий крок до України без мін», – сказав керівник програми The HALO Trust в Україні Тобі Робінсон.

Довгостроковою метою нідерландської політики в Україні є зміцнення стабільності, безпеки та процвітання в країні, особливо на Донбасі. Для досягнення цієї мети Нідерланди зосереджуються на реалізації реформ, як це передбачено в Угоді про асоціацію між Україною і ЄС. Окрім Програми дій проти мін і касетних боєприпасів Нідерланди також сприяють гуманітарному розмінуванню в Україні, підтримуючи спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні та різні проекти ОБСЄ.

Як зазначено в пресрелізі, нині Україна посідає п’яте місце у світі за рівнем смертності від мін і боєприпасів, які не розірвалися, і третє – за кількістю інцидентів із протитранспортними мінами. За останні 6 років на Сході України загинуло понад 750 людей (зокрема 27 дітей), ще 1500 дістали тілесних ушкоджень від мін і боєприпасів, що не розірвалися. Також через мінування територій місцеві жителі втратили значні площі сільськогосподарських земель, які тепер непридатні для обробки. Це чинить додатковий негативний вплив на громади, постраждалі від конфлікту на Донбасі.

 

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить