У продовженні інтерв’ю АрміяInform з речником Генерального штабу Збройних Сил України капітаном Дмитром Лиховієм читайте про Кринки, лівий берег Дніпра на Херсонщині, Гуляйпільський…
Уряд Нідерландів надав 4 млн євро на гуманітарне розмінування на Донбасі. Про це з посиланням на посольство Нідерландів в Україні повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.
«Ми змогли збільшити нашу підтримку розмінування в Україні вп’ятеро. Нідерланди підтримують протимінну діяльність The HALO Trust в Україні з 2015 року, від самого початку їхньої діяльності. Я був вражений роботою їхньої команди, коли відвідав пункт розмінування в Новолуганському восени минулого року», – сказав посол Нідерландів в Україні Єннес де Мол.
Згідно з новою урядовою програмою дій проти мін і касетних боєприпасів на 2020-2024 роки, глобальною метою якої є «Світ без мін до 2025 року», на Сході України розмінування здійснюватиме неурядова організація The HALO Trust.
Окрім України, Нідерланди допомагають у розмінуванні в Афганістані, Іраку, Лівані, Лівії, Сирії та Ємені.
Як зазначається, перші команди HALO, підтримані Нідерландами, почали працювати на Сході України вже в жовтні.
«Нідерланди були першим донором, який підтримав HALO 5 років тому. Це дало нам змогу обстежувати й очистити перші райони на сході України. Завдяки збільшенню підтримки від уряду Нідерландів ми зможемо й надалі робити території безпечними та запобігати пораненням і смертності серед цивільних осіб. Ми також робимо землі знову придатними для сільського господарства й інфраструктури. Хоча треба зробити ще дуже багато, це – великий крок до України без мін», – сказав керівник програми The HALO Trust в Україні Тобі Робінсон.
Довгостроковою метою нідерландської політики в Україні є зміцнення стабільності, безпеки та процвітання в країні, особливо на Донбасі. Для досягнення цієї мети Нідерланди зосереджуються на реалізації реформ, як це передбачено в Угоді про асоціацію між Україною і ЄС. Окрім Програми дій проти мін і касетних боєприпасів Нідерланди також сприяють гуманітарному розмінуванню в Україні, підтримуючи спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні та різні проекти ОБСЄ.
Як зазначено в пресрелізі, нині Україна посідає п’яте місце у світі за рівнем смертності від мін і боєприпасів, які не розірвалися, і третє – за кількістю інцидентів із протитранспортними мінами. За останні 6 років на Сході України загинуло понад 750 людей (зокрема 27 дітей), ще 1500 дістали тілесних ушкоджень від мін і боєприпасів, що не розірвалися. Також через мінування територій місцеві жителі втратили значні площі сільськогосподарських земель, які тепер непридатні для обробки. Це чинить додатковий негативний вплив на громади, постраждалі від конфлікту на Донбасі.
Особовий склад армія рф зменшився на 1770 осіб, а також 24 танки і 49 бойових броньованих машин.
Пілоти Totentanz.Group 2 штурмового батальйону 3 штурмової бригади зібрали добірку епічних повітряних атак і російських втрат від FPV-дронів бригади.
До Чорного моря пройшло 18 суден, з них 5 продовжили рух у напрямку протоки Босфор, до Азовського моря — 5 суден, з них 4 рухались з протоки Босфор.
Бійці 225 штурмового батальйону показали наслідки штурмів, коли командування росіян відправило 5 штурмових колон одна за одною тим самим маршрутом, спостерігаючи за методичним знищенням кожної.
На фронті зафіксовано 156 бойових зіткнень. Українські воїни продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому ефективного вогневого ураження, виснажуючи по всій лінії фронту і в тилу.
Сили оборони України продовжують активно знищувати ворожу техніку на полі бою. Але які запаси ОВТ є у росіян сьогодні, і чи швидко вони відновлюють підбиту техніку? Про це розповів експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк:
Захищаємо світ
від 30000 до 60000 грн
Запоріжжя, Запорізька область
У продовженні інтерв’ю АрміяInform з речником Генерального штабу Збройних Сил України капітаном Дмитром Лиховієм читайте про Кринки, лівий берег Дніпра на Херсонщині, Гуляйпільський…