ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Як інструктор «Добрий» створив «Вовкулаку», «Бабайку» та «Пекло», що стануть у пригоді військовим

Публікації
9 Листопада 2020, 12:51
Прочитаєте за: 6 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Інструктор з виживання Сергій Вишневський з позивним «Добрий» створює унікальне за функціональністю спорядження, яке не має аналогів у світі. Мачете-пила «Вовкулака», ніж «Бабайка», лопатка «Вій» та інші вироби з міфічними назвами інтегруються в єдину систему, що здатна замінити низку інструментів для виживання в екстремальних умовах і для польових робіт та займає небагато місця. До того ж мануфактура «Доброго» дає довічну гарантію на вироби та десятивідсоткову знижку військовим.

Досьє.

Сергій Вишневський («Добрий») — учасник російсько-української війни, інструктор з виживання Центру спеціальної тактичної підготовки «Білий Вовк» і боєць підрозділу «Аеророзвідка БВ». Брав участь у бойових завданнях у районах проведення АТО/ООС біля Горлівки, Попасної, Миронівського, Зайцевого й інших населених пунктів. Навчав воїнів ЗСУ на різних полігонах і передовій. Розробляв недоторканний аварійний запас і проводив тренінги для льотчиків-винищувачів МіГ-29. Автор тренінгів на тему виживання.

Один набір має 112 функцій і важить усього 8 кілограмів

До початку Революції Гідності Сергій працював на провідних посадах у рекламних агентствах. Як він сам жартує, був «офісним планктоном». Але з початком Майдану, окупації Криму й війни проти російсько-окупаційних військ на Донбасі «Добрий» зрозумів, що хоче створити щось корисне для воїнів і простих людей. Як сам каже: «Хотілося зробити речі, які й після мене працюватимуть».

За словами «Доброго», на цю ідею його наштовхнула участь у бойових діях, коли часто доводилося брати із собою купу інструменту. В польових умовах військові, змінюючи позиції та проводячи розвідку, не можуть брати спорядження на всі випадки життя. Уявіть, скільки місця займатимуть звичайні лопатки, сокири, пили, саперні щупи й інше приладдя навіть в авто, не кажучи про солдата, який навряд чи зможе, а скоріше й не захоче, тягти це на собі.

Тому Сергій вирішив уніфікувати різні інструменти, спростити їх та інтегрувати в єдину систему. І йому це направду вдалося. Адже один його набір має 112 функцій і важить усього 8 кг (це разом з кувалдою).

Утім, «Добрий» зазначає: найважчим і найвитратнішим став підбір необхідного металу й робота над оптимальною формою інструментів. Шляхом проб і помилок йому це вдалося. Сталь на ножах тепер здебільшого німецька неіржавна APERAM MA4, на «Вовкулаках» — 66MN4, а на лопатах — HARDOX.

Основу набору становлять «Добридень» (подовженим варіантом є «Мольфар») і «Мавка». Перший — це держак, на який кріплять інші вироби: лопатку-сокиру, болторіз, ніж, мачете чи саперний щуп. Щодо «Мавки», то це уніфіковане руків’я, що окремо від «Добридня» підходить до всіх інструментів. Потрібно щось перепиляти, розрізати, вибити? Будь ласка — за лічені секунди набір можна змінювати відповідно до потреб. Деталі набору ховають у чохли з системою MOLLE (Modular Lightweight Load-carrying Equipment). Тож його можна носити у наплічнику, сумці. Він дуже компактний.

Звісно, кількість інструментів і які з них потрібні — визначає замовник. Наприклад, для піхотинця підійде спрощений набір, а для сапера — зі щупом і кішкою й іншим потрібним приладдям. Щоправда, Сергій каже, що щупом варто навчити користуватися й видати його кожному військовому в районі бойових дій. Він упевнений, що це збереже багато життів та здоров’я.

Тепер докладніше про деякі з виробів…

Мачете «Вовкулака»

Це перший виріб «Доброго», який поклав початок розробленню повного набору. Нині ним володіє вже понад дві тисячі військовослужбовців ЗСУ, НГУ, СБУ, мисливців і туристів.

Тактико-технічні характеристики. Розміри 450×30×3 мм. Довжина клинка 300 мм. Вага 290 г. Матеріал — сталь 66МN4 (Словенія). Твердість за Роквеллом — 52–54 одиниці. Покриття антикорозійне хімічне оксидування. Зуби розведені на 1 мм в сторони й заточені. Пиляє дерево до 25 см у діаметрі, цеглу, дроти, піноблоки, кригу до 20 см тощо. Заточка рубальної частини — 37 градусів разом, що є оптимальним для рубання. Повноцінно замінює легку туристичну сокиру.

Інтегрується з руків’ям «Мавка» у двох положеннях (для рубання й пиляння). Комплектується тактичними чохлами в різних кольорах. Також інтегрується з держаком «Добридень» (як коса) і титановим держаком «Мольфар» (як садова пила для високих гілок).

Держак однометровий «Добридень»

З його допомогою всі інструменти інтегруються в єдиний набір. «Добридень» є основою.

ТТХ. Розміри 450×25×25 мм. Матеріал — неіржавна сталь. Окремо від інструментів може служити булавою, легким молотком, підсилювачем ключів, важелем. Інтегрується з ножами «Вовкулака», «Дідько», «Аспид», «Чугайстер», «Бабайка», лопатою-сокирою «Вій», різними насадками. Вага 500 г. Переноситься в тактичному чохлі або в автомобільному кейсі. Фіксація насадок і ножів відбувається або з допомогою штатного болта, або ж болта М8 і тонше, дроту, зігнутого цвяха, електрода, мотузки тощо.

Лопата-сокира «Вій»

«Вій» сам по собі є універсальним інструментом, адже з його допомогою можна не лише копати й рубати, а й перерізати дріт, використовувати як метальну зброю тощо.

ТТХ. Розміри 300×150×3 мм. Довжина клинка 150 мм. Вага 600 г. Матеріал — сталь HARDOX 450 (Швеція). Твердість по Роквеллу 48–50 одиниць. Покриття антикорозійне хімічне оксидування. Заточка різальної частини — 37 градусів. Інтегрується з руків’ям «Мавка». Теж інтегрується з держаком «Добридень» (як мала піхотна лопата, сокира, мачете тощо) і з титановим однометровим держаком «Мольфар» (як велика лопата або весло).

Польова піч «Пекло»

Вона не входить до загального набору і є окремим запатентованим виробом. Її унікальність полягає в функціональності, легкій вазі й компактності. Вага всього 96 г, з тубусом — 152 г. «Пекло» економить газ, спирт чи сухе пальне й чудово працює як дров’яна піч. Виконана з титану. За температури плавлення титану в 1660 градусів і максимальній можливій температурі полум’я в 1020 градусів ця піч ніколи не прогорить. Дно можна використовувати як невелику решітку-гриль, а саму піч як мінімангал. 4 титанових кілочки слугують як для закріплення вітрозахисту на ґрунті, так і для встановлення дна чи посуду на потрібній висоті. Пічка скручується в рулон розміром всього 18×5 см, її можна переносити у чашці, казанку чи штатному тубусі. Також її можна обгорнути навколо пляшки або термоса. Тобто вона взагалі може не займати місця в рюкзаку.

P.S.

«Добрий» працює над черговим польовим девайсом — системою «Равлик» — рюкзаком, який трансформується у безліч речей для виживання в будь-яких умовах. Наплічник поєднуватиме одночасно човен, намет, універсальну вантажну раму тощо. Нічого подібного у світі немає. Про «Равлик» після його завершення й випробування читайте згодом на АрміяInform.

Кореспондент АрміяInform

696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ
696 ворожих БПЛА за 19 днів: «Рейд» показав ефективність української РЕБ

Оператори РЕБ 413-го полку «Рейд» за 19 днів придушили 696 ворожих БПЛА, серед яких 646 FPV-дронів та 50 «Молній».

Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії
Український офіцер вперше за майже 30 років став найкращим іноземним слухачем престижного військового курсу Великої Британії

Підполковник ЗСУ Сергій Магльований здобув найвищу відзнаку серед іноземних слухачів престижного курсу Advanced Command and Staff Course.

РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції
РФ перетворила ЗАЕС на військовий хаб: у 310-му полку РЕБ розповіли про загрозу з території станції

Ворог активізувався на Херсонщині та Нікопольщині, збільшив застосування ударних БПЛА і керованих авіабомб, однак Сили оборони посилюють протидію засобами РЕБ.

На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ
На Слов’янському напрямку відбито 14 ворожих атак — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 79 разів атакував позиції Сил оборони.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Технік служби захисту інформації

від 20100 до 50000 грн

Краматорськ

Донецький зональний відділ ВСП

RobotaUa Оператор розвідувальних БПЛА

від 21000 до 120000 грн

Вся Україна

43-тя окрема артилерійська бригада ім. Тараса Трясила

WorkUa Майстер БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Лозова

Військова частина А7290

Olx Телефоніст, лінійний наглядач

від 23000 до 73000 грн

Болград, Одеська область

WorkUa Уповноважена особа з питань державних закупівель

від 23000 до 53000 грн

Вся Україна

503 ОБМП

Olx Стpілець-зенітник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область