ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«МОНОЛІТ» – курсантський телеграм-канал, що руйнує російську брехню та пропаганду

Прочитаєте за: 4 хв. 6 Листопада 2020, 9:58 3

«Вітаю тебе, друже! Якщо ти читаєш це, то тобі не байдужа Україна і ти звернуся за правильною адресою! На цьому каналі ти побачиш новини про Україну, якими вони є насправді. Також дізнаєшся чимало цікавої та важливої інформації про захисників нашої батьківщини та вітчизняне військо. Не залишайся осторонь правди та справедливості, будь з нами й не забудь порадити цей канал своїм друзям, рідним та близьким» – таке коротеньке вітання-анонс стоїть на бренді курсантського проєкту Monolith.UA, який створили вихованці Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у мережі Telegram, аби боротися з російською пропагандою і брехнею.

Протидія нелетальному впливу противника – компетенція, необхідна кожному військовому

– Так курсанти нашого навчального закладу долучилися до міжнародного проєкту Peer-to-Peer (колегіальне навчання), аби протистояти російській пропаганді та дезінформації, – розповів його координатор у виші – керівник пресслужби Національної академії сухопутних військ підполковник Антон Миронович. – Організований цей проєкт і відбувається під егідою компанії EdVenture Partners (EVP).

Як розповів офіцер, загалом учасниками проєкту є десять майбутніх офіцерів із різних факультетів, спеціальностей та курсів навчання. Серед них – майбутні командири механізованих, танкових, артилерійських й інженерних підрозділів, а також фахівці з морально-психологічного забезпечення.

– Головною метою для нашої команди є здобуття нового досвіду, вмінь і навичок. Хоч протидія ворожій пропаганді та нейтралізація ворожого інформаційно-психологічного впливу не є спеціалізацію для курсантів Національної академії сухопутних військ, однак розпізнати такі ворожі наміри, підготувати себе і оточуючих протидіяти нелетальному впливу противника – компетенція, необхідна кожному військовослужбовцю. Впевнений, вона стане у нагоді кожному, незалежно від фаху і роду діяльності, – зауважив підполковник Антон Миронович.

Логотип у вигляді рівностороннього кристалу говорить про чистоту та правдивість інформації, а для популяризації ресурсу використовують й інші соцмережі

За словами учасників проєкту, вести широкомасштабну боротьбу з російською пропагандою їхньому невеличкому колективу, безперечно, наразі не під силу.

– Ми не професіонали у цьому, та й і ресурси обмежені. Однак докласти максимум зусиль та зробити свій внесок у спільну справу – справа честі, – долучився до розмови майбутній фахівець з МПЗ курсант Владислав Власов. – Ми розробили комунікаційну стратегію реалізації цього проєкту. Вивчили та проаналізували стан справ. У цьому значно допомогли матеріали, надані організаторами. Потім визначились із цільовими аудиторіями, можливими каналами комунікації та контентом.

Команда власними силами створила кілька інформаційних ресурсів, де реалізує цю стратегію. Основним засобом комунікації є канал у мережі Telegram – Monolith.UA.

Для популяризації цього ресурсу використовують інші соцмережі, зокрема Facebook та Instagram.

Члени команди на цих ресурсах готують цікавий інформаційний контент, зокрема правдиві й оперативні новини України та світу, цікаві факти про Українське військо, новітніх героїв, традиції і бойовий шлях бойових підрозділів ЗСУ. Окрема рубрика присвячена імплементації стандартів НАТО у нашому війську. Ну а вінцем цього є спростування дезінформації, яку продукує російський агресор.

Головна зброя – смартфон та Інтернет

Основними методами в роботі члени команди з інформаційної протидії називають оперативне та якісне інформування на випередження. «Ворожу брехню можливо перемогти лише правдою! Головне – робити це швидко і професійно», – кажуть вони в один голос.

– Також варто навчити нашу цільову аудиторію ретельно аналізувати інформацію, шукати першоджерела й довіряти офіційним джерелам, – розповіла курсантка, яка в майбутньому відповідатиме за морально-психологічне забезпечення військових, Анастасія Гончаренко. – Головний технічний засіб – це смартфон і доступ до мережі Інтернет.

– Як і в інших навчальних закладах, у Національній академії курсантам заборонено користуватись гаджетами під час навчальних занять. Однак ті, хто бере участь у проєкті, мають певні привілеї на час його проведення. Зокрема, вони можуть працювати в години самостійної підготовки та у вільний час. Регулярно збираються, аби синхронізувати зусилля та вдосконалити стратегію. Командування у цьому сприяє.

– Є у нас ідеї щодо використання й інших засобів розповсюдження інформації. Але про них воліємо публічно не говорити, аби не допомогти нашим конкурентам, – зауважує наостанок зустрічі координатор проєкту підполковник Антон Миронович.

Фото: майор Василь Палійчук, пресслужба Національної академії

12
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини