Які посади нині є найбільш затребуваними? Та зрештою — чи вирішують рекрутингові центри проблему браку людей у війську? Про все це АрміяInform запитала під час бліцінтерв’ю…
«Вітаю тебе, друже! Якщо ти читаєш це, то тобі не байдужа Україна і ти звернуся за правильною адресою! На цьому каналі ти побачиш новини про Україну, якими вони є насправді. Також дізнаєшся чимало цікавої та важливої інформації про захисників нашої батьківщини та вітчизняне військо. Не залишайся осторонь правди та справедливості, будь з нами й не забудь порадити цей канал своїм друзям, рідним та близьким» – таке коротеньке вітання-анонс стоїть на бренді курсантського проєкту Monolith.UA, який створили вихованці Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у мережі Telegram, аби боротися з російською пропагандою і брехнею.
– Так курсанти нашого навчального закладу долучилися до міжнародного проєкту Peer-to-Peer (колегіальне навчання), аби протистояти російській пропаганді та дезінформації, – розповів його координатор у виші – керівник пресслужби Національної академії сухопутних військ підполковник Антон Миронович. – Організований цей проєкт і відбувається під егідою компанії EdVenture Partners (EVP).
Як розповів офіцер, загалом учасниками проєкту є десять майбутніх офіцерів із різних факультетів, спеціальностей та курсів навчання. Серед них – майбутні командири механізованих, танкових, артилерійських й інженерних підрозділів, а також фахівці з морально-психологічного забезпечення.
– Головною метою для нашої команди є здобуття нового досвіду, вмінь і навичок. Хоч протидія ворожій пропаганді та нейтралізація ворожого інформаційно-психологічного впливу не є спеціалізацію для курсантів Національної академії сухопутних військ, однак розпізнати такі ворожі наміри, підготувати себе і оточуючих протидіяти нелетальному впливу противника – компетенція, необхідна кожному військовослужбовцю. Впевнений, вона стане у нагоді кожному, незалежно від фаху і роду діяльності, – зауважив підполковник Антон Миронович.
За словами учасників проєкту, вести широкомасштабну боротьбу з російською пропагандою їхньому невеличкому колективу, безперечно, наразі не під силу.
– Ми не професіонали у цьому, та й і ресурси обмежені. Однак докласти максимум зусиль та зробити свій внесок у спільну справу – справа честі, – долучився до розмови майбутній фахівець з МПЗ курсант Владислав Власов. – Ми розробили комунікаційну стратегію реалізації цього проєкту. Вивчили та проаналізували стан справ. У цьому значно допомогли матеріали, надані організаторами. Потім визначились із цільовими аудиторіями, можливими каналами комунікації та контентом.
Команда власними силами створила кілька інформаційних ресурсів, де реалізує цю стратегію. Основним засобом комунікації є канал у мережі Telegram – Monolith.UA.
Для популяризації цього ресурсу використовують інші соцмережі, зокрема Facebook та Instagram.
Члени команди на цих ресурсах готують цікавий інформаційний контент, зокрема правдиві й оперативні новини України та світу, цікаві факти про Українське військо, новітніх героїв, традиції і бойовий шлях бойових підрозділів ЗСУ. Окрема рубрика присвячена імплементації стандартів НАТО у нашому війську. Ну а вінцем цього є спростування дезінформації, яку продукує російський агресор.
Основними методами в роботі члени команди з інформаційної протидії називають оперативне та якісне інформування на випередження. «Ворожу брехню можливо перемогти лише правдою! Головне – робити це швидко і професійно», – кажуть вони в один голос.
– Також варто навчити нашу цільову аудиторію ретельно аналізувати інформацію, шукати першоджерела й довіряти офіційним джерелам, – розповіла курсантка, яка в майбутньому відповідатиме за морально-психологічне забезпечення військових, Анастасія Гончаренко. – Головний технічний засіб – це смартфон і доступ до мережі Інтернет.
– Як і в інших навчальних закладах, у Національній академії курсантам заборонено користуватись гаджетами під час навчальних занять. Однак ті, хто бере участь у проєкті, мають певні привілеї на час його проведення. Зокрема, вони можуть працювати в години самостійної підготовки та у вільний час. Регулярно збираються, аби синхронізувати зусилля та вдосконалити стратегію. Командування у цьому сприяє.
– Є у нас ідеї щодо використання й інших засобів розповсюдження інформації. Але про них воліємо публічно не говорити, аби не допомогти нашим конкурентам, – зауважує наостанок зустрічі координатор проєкту підполковник Антон Миронович.
Фото: майор Василь Палійчук, пресслужба Національної академії
Ситуація на фронті складна, але за останній тиждень можна помітити покращення на Донеччині, зокрема на Покровському напрямку.
Повідомили про підозру члену військово-лікувальної комісії одного з терцентрів комплектування Кременчука, який за хабарі пропонував чоловікам уникнути мобілізації, оформлюючи їм липову групу інвалідності.
Пілоти підрозділу «Роніни» 65 механізованої бригади завдали удару по ворожій артилерії та транспорту.
Для підтримки штурмових піхоти на Харківському напрямку окупанти все частіше застосовують легкоброньовану, а подекуди і важкоброньовану техніку.
Міністерство оборони України уклало Меморандум про підтримку у проведенні функціонального аудиту з однією з провідних міжнародних компаній, що входить до «Великої четвірки» аудиторських та консалтингових фірм.
Про шалені перегони під час боїв на Харківщині згадує «Малюк» з прикордонної комендатури швидкого реагування «Шквал».
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
Які посади нині є найбільш затребуваними? Та зрештою — чи вирішують рекрутингові центри проблему браку людей у війську? Про все це АрміяInform запитала під час бліцінтерв’ю…