ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Бій у місті: британський досвід

Навчання та тренування Новини Репортаж
Прочитаєте за: 2 хв. 6 Листопада 2020, 10:10

Курсанти Військової академії (м. Одеса) опановують фах інструкторів із підготовки військовослужбовців до ведення бойових дій в умовах щільної забудови місцевості. Тритижневий курс проводять британські військовослужбовці в межах військово-тренувальної місії для українських військовослужбовців ORBITAL.

Як розповів кореспонденту АрміяInform представник штаб-квартири операції ORBITAL в Україні майор Марк Коннолін, у програму підготовки, на прохання української сторони, були внесені певні зміни.

– Ми змістили акценти в підготовці. Тепер не просто навчаємо солдатів, ми готуємо інструкторів, які зможуть у подальшому самостійно навчати військовослужбовців, – зазначив офіцер. – Змінилася структура курсу. За результатами його проведення проаналізуємо, наскільки ефективно спрацювали ці зміни, чи сприятимуть вони розвитку української армії, які є способи покращити якість нашої роботи в подальшому.

Тож під час перших двох тижнів навчання група курсантів четвертого курсу факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ інтенсивно переймали теоретичний та практичний досвід британців із підготовки підрозділів до дій у міських умовах. Навчання базувалось на стандартах НАТО. Слухачі, зокрема, засвоїли назви побудов, похідних і бойових порядків, особливості пересування у будівлях, команди, опанували методику викладання тощо.

За словами викладача кафедри управління діями підрозділів Десантно-штурмових військ  та морської піхоти Військової академії (м. Одеса) майора Микити Вітика, завершальним етапом їхньої підготовки стала реальна робота  як інструкторів із групами першокурсників.

Своєрідним іспитом рівня їхньої професійної підготовки стало практичне виконання групової вправи у межах тактичного заняття на базі Центру забезпечення навчального процесу Військової академії. Навчальні взводи першокурсників, інструкторами та командирами яких виступили четвертокурсники, відпрацювали елементи виходу з району зосередження, висування у напрямку населеного пункту, прихованого підходу та штурму будівлі, зачистки приміщень, евакуації поранених, утримання позицій тощо.

За діями груп ретельно стежили британські військовослужбовці 3-го стрілецького батальйону та оцінювали проходження кожного етапу. За умови успішного складання іспиту курсанти-інструктори отримають відповідні сертифікати та зможуть у майбутньому самостійно передавати цей досвід іншим підрозділам Збройних Сил України.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить