ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

100 днів припинення вогню в ООС: результати, факти та цифри

Прочитаєте за: 3 хв. 4 Листопада 2020, 12:13 4

З метою реалізації рішення Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України з 27 липня 2020-го введено в дію повне та всеосяжне припинення вогню. На цьому наголосив під час брифінгу щодо ситуації в районі проведення ООС заступник командувача Об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар.

273 порушення режиму «тиші» – на «совісті» агресора

За його словами, попри початок дії режиму припинення вогню та посиленого контролю за його дотриманням, противник не припиняє провокаційні дії. Так, з 27 липня по 1 листопада 2020 року зафіксовано 273 порушення режиму припинення вогню проросійськими найманцями. З них: 213 провокаційних обстрілів по позиціях Об’єднаних сил, зокрема 2 обстріли із застосуванням озброєння, забороненого Мінськими домовленостями, 3 випадки дистанційного мінування місцевості, 22 зміни позиційного розміщення підрозділів противника, 2 випадки просування озброєних осіб у напрямку позицій ОС та 32 випадки застосування БПЛА.

У порівнянні з цим же періодом минулого року кількість обстрілів зменшилася вп’ятеро

Також, за інформацією штабу ОС, кількість загиблих та поранених військовослужбовців ЗСУ від безпосередніх бойових дій у районі проведення ООС за періоди з 27 липня по 30 жовтня 2019 року становила 122 військовослужбовці (з них безповоротних – 29, санітарних – 93), а з 27 липня по 30 жовтня 2020-го – 14 військовослужбовців, з яких 3 – безповоротні та 11 – санітарні. 

Крім того, генерал-майор Богдан Бондар повідомив, що противник продовжує вдосконалювати фортифікаційне обладнання своїх позицій, зокрема з прихованим просуванням у напрямку підрозділів ОС. Зазначена тактика дій російсько-окупаційних військ супроводжується постійним веденням розвідки, зокрема із широким застосуванням безпілотних авіаційних комплексів, засобів радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби російського виробництва. Зокрема мова йде про комплекси «Репелент-1», «Красуха-2/4» та Р-330Ж «Житель», РП-377ЛА «Лорандит», «Свет-КУ».

Заступник командувача Об’єднаних сил зазначив, що з метою врегулювання безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях представниками української сторони Спільного центру контролю і координації питань припинення вогню негайно надається інформація до Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі для вжиття відповідних заходів реагування. Наразі такі дії з боку української сторони демонструють свою ефективність.

З початку 2020-го зафіксовано 2360 обстрілів позицій наших військ

Попри провокації з боку російсько-окупаційних військ, Об’єднані сили дотримуються повного і всеосяжного режиму припинення вогню, перебуваючи в готовності до виконання визначених завдань за призначенням. Обстановка в районі проведення ООС залишається складною, але контрольованою.

Генерал-майор Богдан Бондар також повідомив, що загалом з початку року зафіксовано 2360 обстрілів позицій наших військ, з них – 814 із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. Бойові втрати становлять 405 військовослужбовців, з них 49 – безповоротні та 356 – санітарні.

14

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Важливо, Інфографіка, Новини