ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чотири номінації для артилерійського «Оскара»

22 Жовтня 2020, 11:21
Чотири номінації для артилерійського «Оскара»

АрміяInform уже повідомляла, що у Збройних Силах України 13 жовтня розпочався конкурс на кращу артилерійську, мінометну, причіпну, самохідну, реактивну, протитанкову батареї. Днями наш кореспондент побував на полігоні міжвидового центру підготовки підрозділів ракетних військ і артилерії, де на власні очі побачив, як тривають змагання «богів війни».

Ми вже писали про перебіг цього конкурсу торік. У 2020-му так само участь у змаганнях беруть чотирнадцять артилерійських підрозділів і залучено понад пів тисячі військовослужбовців.

У яких номінаціях відбуваються змагання та який предмет треба ще зі школи наполегливо вивчати, щоб стати успішним артилеристом, читайте у нашому матеріалі.

«В артилерії має значення час – чим швидше командир батареї вирахує всі установки, тим хуткіше виконає бойове завдання»

– Участь беруть батареї від Сухопутних військ, Військово-Морських сил, Десантно-штурмових військ. Змагання проводять у чотирьох номінаціях, – зазначив заступник голови оргкомітету проведення конкурсу на найкращу артилерійську батарею ЗСУ підполковник Ілля Войтович.

За його словами, перша – індивідуальна номінація зі стрільби й управління вогнем.

Випробування в індивідуальній номінації проводять так:

виконання офіцерами (сержантами) батарей залікових вогневих завдань на комп’ютерному артилерійському полігоні;

перевірки тестовим методом знань Правил стрільби й управління вогнем артилерії та Курсу підготоки артилерії офіцерами (сержантами) батарей;

перевірка практичних навиків виконання завдань стрільби й управління вогнем артилерії офіцерами (сержантами) батарей шляхом вирішення комплексного завдання.

– Щоб стати справжнім артилеристом, слід мати математичну підготовку, бо тут є що рахувати. Це найголовніше. Вважаю, зі школи варто свої математичні спроможності нарощувати. В артилерії має значення час – чим швидше командир батареї вирахує всі установки для своєї системи, тим хуткіше він виконає бойове завдання, – розповів учасник змагань старший лейтенант Артур Гальченко.

До речі, у цій номінації перевіряють і вміння користуватися іншими методами, на випадок, якщо електроніка відмовить. Для цього, наприклад, є механічні прилади розрахунку установки для стрільби та коректур.

– Головний суддя з індивідуальної підготовки навіть ставить завдання офіцерам рахувати на приладі управління вогнем, – підкреслив Ілля Войтович.

– Так, є електронно-обчислювальні засоби, а є старі засоби – надійні, які ніколи не підведуть, – додав Артур Гальченко.

«Нас піднімають уночі, і ми маємо висунутись у район зосередження…»

Друга номінація – тактична. Змагання у ній проводять під час тактичного навчання артилерійської батареї з бойовою стрільбою.

– У цій номінації конкурсантам слід показати злагоджені дії у складі батареї, готовність до виконання завдань з вогневого ураження противника в умовах сучасного бою, вміле застосування озброєння й військової техніки у складі артилерійського підрозділу, – розповів підполковник Ілля Войтович.

– Нас піднімають уночі, і ми маємо висунутись у район зосередження. Звідти переміститись на рубіж розгортання і виконати вогневе завдання, – зазначив старший лейтенант Гальченко.

Тактичну номінацію умовно можна поділити на три блоки.

Перший – підготовка артилерійської батареї до ведення бойових дій: організація всебічного забезпечення та управління, віддача бойового наказу.

Другий – дії артилерійської батареї у веденні бойових дій: переміщення елементів бойового порядку, виконання вогневих завдань.

Третій – виконання завдання «точно у ціль», під час якого артилерійський взвод під орудою командира вогневого взводу – старшого офіцера на батареї – має виконати комплексне завдання з ураження однієї цілі з різних закритих вогневих позицій.

Третя номінація – спеціальна. Тут конкурсанти показують уміння і практичні навички у роботі на штатній бойовій техніці.

Батареї зі спеціальної номінації оцінюють за такими складовими:

виконання нормативів і заходів зі спеціальної підготовки;

виконання нормативів та заходів із технічної підготовки.

У спеціальній номінації оцінюють результати виконання як індивідуальних, так і групових нормативів зі спеціальної й технічної підготовки.

Четверта номінація – спортивна. У розмовах артилеристи наполягають, що вона так само необхідна, як й інші, бо фізична підготовка – важливий фактор, який визначає живучість батареї, особового складу.

Конкурс на кращу артилерійську, мінометну, причіпну, самохідну, реактивну, протитанкову батареї триватиме до 30 жовтня.

Нагадаємо: про переможців конкурсу на найкращу артилерійську батарею у ЗСУ у 2019-му можна почитати у нашому матеріалі «Запорізькі гармаші «навоювали» майже на мільйон гривень».

Фото – Тетяна Колесник, Євген Проворний

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл, Новини, Репортаж