ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Києві стартувала Стратегічна програма для Міністерства оборони

Прочитаєте за: 4 хв. 30 Жовтня 2020, 15:02

Сьогодні, 30 жовтня, у Києво-Могилянській бізнес-школі стартувала Стратегічна програма для Міністерства оборони.

Вона є лідерською освітою для керівників, які візьмуть участь у формуванні нової культури Міністерства, що базується на євроатлантичних цінностях і принципах.

Участь у відкритті заходу взяли Міністр оборони України Андрій Таран, Посол Канади в Україні Лариса Галадза, керівниця програми Гелена Саврук та інші.

– Хотів би подякувати уряду Канади і Києво-Могилянській бізнес-школі за зусилля, які ви докладаєте до підтримки оборонної реформи в Україні. Сьогоднішня подія є символом зацікавленості міжнародної спільноти та української інтелігенції в розвитку оборонних інституцій і збереженні української державності, – зазначив Міністр оборони.

Також керівник оборонного відомства поінформував присутніх про завершення етапу планування проєктів оборонної реформи і початок практичного виконання заходів.

– Стратегічним курсом держави в новій Стратегії національної безпеки України визначено набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору. Першим серед завдань розвитку сектору безпеки і оборони є прискорення оборонної та безпекової реформи відповідно до оперативних стандартів НАТО. Планування оборонної реформи ми розпочали завчасно. У серпні цього року видано наказ Міністерства оборони України про «Організацію виконання окремих заходів оборонної реформи на середньострокову перспективу». Наказом визначено: результатом оборонної реформи мають бути Збройні Сили України, які володіють максимально досяжними оперативними спроможностями, які можливо досягти за виділені ресурси, та які функціонують відповідно до оперативних стандартів Альянсу. Визначені конкретні результати, які необхідно досягнути. А саме: набуття Збройними Силами України оперативних бойових спроможностей, відповідно до переліку, визначеного Стратегічним оборонним бюлетенем України, побудова системи оборонного менеджменту на основі кращих практик держав-членів НАТО, впровадження у ЗСУ військової культури, заснованої на євроатлантичних цінностях і принципах, – сказав Міністр оборони України.

Програма розроблена та впроваджується під спільним патронатом Міністра оборони України та Посольства Канади.

Стратегічна програма для Міноборони України є трирівневою, вона посилює інституційне ядро відомства – директорів департаментів, керівників підрозділів та експертів, які в силу свого рангу, посади та офіційних обов’язків мають спроможність створювати та реалізовувати політику Міністерства і впроваджувати оборонну реформу.

Програма побудована на засадах комплексного підходу до формування та посилення нового типу лідерства.

– Нові моделі конфлікту вимагають нової моделі оборонної системи країни, і саме на це спрямована наша програма. А також на формування системи управління, яка дозволить результативно забезпечити успіх. Також програма сфокусується на розробці і впровадженні нової моделі Міністерства оборони, яка дозволить ефективно реалізувати візію Міністра оборони України та інституалізувати зміни в роботі команди. Звичайно, нова модель вимагатиме зміни культури, як самого Міністерства оборони, так і Збройних Сил України. Вона буде заснована на євроатлантичних принципах і цінностях, – сказала керівниця програми Гелена Саврук.

Окрім цього, програма передбачає роботу над проєктами, що включатимуть кроки з реалізації реальних стратегічних цілей. У межах програми її учасники шукатимуть рішення, можливості посилення спроможностей оборонного відомства.

Андрій Таран наголосив, що програма, яку розробили для Міністерства оборони України представники найкращої бізнес-школи України,  спрямована саме на розвиток компетенцій сучасного менеджменту.

– Наша амбітна мета – переведення до кінця 2022 року управлінських процесів та засад функціонування ЗСУ на нову доктринальну базу, а також підготовка фахівців, спроможних діяти відповідно до її положень. Ми прагнемо впровадити у Збройних Силах України принципи та стандарти НАТО, запровадити новий стиль військового лідерства та нову філософію відносин у військових колективах, змінити військову культуру. Приємно відзначити, що представники Канади та України вже працюють як команда. Ця програма є свідченням того, як добра воля, спільні цінності та прагнення представників різних країн досягнути спільної мети дозволяють організувати справді унікальні освітні проєкти в надзвичайно стислий час, – сказав Андрій Таран.

Унікальність проєкту і в тім, що учасники посилять спроможності оборонного менеджменту, створивши успішну злагоджену команду.

– Сьогодні починаємо на стратегічному рівні, а в подальшому – на оперативному і виконавському рівнях. Впевнений: програма дозволить сформувати та посилити новий тип лідерства. Очікую, що присутні тут керівники й фахівці в майбутньому проявлять якості, властиві сучасним стратегічним лідерам – здатність формулювати бачення мети розвитку, визначати шляхи її досягнення та надихати, організовувати й підтримувати підлеглих під час її досягнення. Наявність таких лідерів є запорукою успішної оборонної реформи і трансформації Міністерства оборони в інституцію євроатлантичного зразка, – наголосив глава відомства.

10

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram