ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Конституційний Суд скасував кримінальну відповідальність за декларування неправдивої інформації

Важливо Консультації Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 29 Жовтня 2020, 14:37

Нещодавно, за інформацією управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України, на сайті АрміяInform опубліковано статтю щодо обов’язкового декларування службовими особами, зокрема військовослужбовцями, свого майнового стану. Адже саме Основним Законом України ця правова норма (ч. 2 ст. 67 Конституції України) прописана як конституційний обов’язок громадян — щороку подавати Декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація) за минулий рік.

Недекларування своїх доходів чи декларування неправдивої інформації могло б призвести до притягнення особи до кримінальної відповідальності. Саме диспозицією ст.  366-1 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за навмисне неподання зобов’язаними декларантами так званої декларації про доходи держслужбовців, а також декларування неправдивих даних.

Однак рішенням Конституційного Суду України  № 13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року визнано неконституційними низку положень закону України «Про запобігання корупції» та скасовано кримінальну відповідальність за декларування неправдивої інформації, тобто самої ст. 366-1 КК України.

Так, КСУ вважає, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування навмисно неправдивих відомостей у Декларації, а також умисне неподання суб’єктом декларування Декларації є надмірним покаранням за вчинення цих правопорушень.

У НАЗК рішення Конституційного Суду назвали нелегітимним, оскільки Суд ухвалив рішення потайки, без уповноважених представників Президента й Верховної Ради України. До того ж низка суддів не мали права брати участь у розгляді цієї справи через конфлікт інтересів, оскільки НАЗК викрило їх в умисному приховуванні об’єктів, що підлягають обов’язковому декларуванню. Проти них відкрито справи.

Вказане рішення Суду позбавило повноважень НАЗК, яке понад 4 роки перевіряло, зберігало й оприлюднювало декларації можновладців. Відтепер ні українці, ні працівники правоохоронних органів, зокрема з управління з питань запобігання та виявлення корупції МО України, не зможуть побачити, якими статками володіють держслужбовці. Отже, це ускладнить виявлення та збирання доказової бази щодо діянь корупціонерів і притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Саме уникнення кримінальної відповідальності щодо обов’язкового декларування призведе до незаконного збагачення й подальшої легалізації доходів (рухомого та нерухомого майна) можновладців.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

«Не поширюйте інформацію із посиланням на ресурси рф»: у Силах оборони звернулися до українців

У Силах оборони півдня України звернулись до всіх ЗМІ, коментаторів, експертів та блогерів та закликали не поширювати інформацію із посиланням на ворожі ресурси, не висувати версій, не робити припущень щодо роботи Сил оборони.

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку у межах села Іванівське йдуть жорсткі бої — Ілля Євлаш

На Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати населений пункт Іванівське, йдуть жорсткі бої в межах міста.

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

Ворог намагається вибити ЗСУ із плацдармів на лівобережжі Дніпра

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра.

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

В Одесі вже 12 загиблих: під завалами рятувальники знайшли тіло ще однієї дитини

Очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер повідомив, що рятувальники знайшли тіло ще однієї загиблої дитини з-під завалів в Одесі.

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

З-під завалів багатоповерхівки в Одесі дістали тіло 10-річного хлопчика

Кількість жертв нічної російської атаки по Одесі 2 березня збільшилась до 11 осіб.

Захищаємо світ

00
00
00