ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Десять міфів про домедичну допомогу, які насправді можуть убити

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Жовтня 2020, 15:11 6

Уже сьомий рік, проводячи навчання з домедичної допомоги як для цивільних, так і для військових, санінструктори з громадської організації «Рівне-ТАКМЕД» неодноразово чули про якісь методи порятунку, які не тільки не рятують, а й шкодять постраждалому. І про ці так звані міфи люди дізнавались з інтернету, телебачення, книжок та переказів знайомих.

– Нас, як інструкторів курсу базового порятунку життя (BLS) від Європейської ради реанімації, завжди дивувало те, що люди можуть, не вміючи правильно рятувати, навчати інших, – розповідає голова ГО «Рівне-ТАКМЕД» Тетяна Воронцова. – Тому ми вирішили створити коротенькі відеоролики з 10 серій. Адже великі навчальні фільми в нас дивитися не люблять, особливо в мережі «Інтернет». У них показуємо постановочні ситуації з реального життя, у яких учасники спочатку діють неправильно, потім – стоп-кадр, перемотка назад, і вже демонстрація правильного порядку надання первинної меддопомоги.

Ідею зняти мінісеріал про міфи домедичної допомоги автори виношували давно. А коли познайомилися зі справжніми професіоналами, майстрами своєї справи – кінорежисером і сценаристом Ігорем Матвєєвим, гримером Юлією Мельниченко та оператором Дмитром Лесковцем – тоді зрозуміли, що все вийде якнайкраще.

– Чому вибрали саме десять? Це умовна цифра, можна і більше. Проте взяли 10 ситуацій, де роблять найбільше помилок, – продовжує пані Тетяна. – У першому сюжеті, приміром, йдеться про серцево-легеневу реанімацію з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Тут розібрано до шести помилкових кроків – де точка натискання, як перевіряти дихання, як проводити штучні вдихи не через хустинку, а через спеціальний штучний клапан.

У зйомках беруть участь і учасники бойових дій

До зйомок, окрім інструкторів ГО «Рівне-ТАКМЕД» Алли Семенюк та Оксани Шевчук, долучилися і ті, хто раніше проходив курси, а також школярі гуртка «Умій врятувати життя» з Рівного. У ролі «постраждалих» виступили і ветерани АТО – розвідник Леонід Якимчук, бойовий медик Юрій Поліщук та воїн батальйону тероборони «Горинь» Роман Костельнюк.

– Як кажуть, хочеш щось зробити – зроби це сам, збери команду однодумців. Так у нас і вийшло. Леонід Якимчук люб’язно погодився знятися в головній ролі в першій серії, а дві його онучки стали рятівницями. Військові, ветерани не бояться грати ролі людей, які потрапляють у критичну ситуацію, – зазначає Тетяна Воронцова. – Це якась певна паралель з тим, що вони робили на фронті, коли, ризикуючи своїм життям, захищали всіх нас.

Де подивитися відеоролики?

Вже відбулась презентація першої серії. Надалі вийдуть сюжети про порятунок потопельника, надання допомоги людині після укусу змії, а також  про допомогу в разі інсульту та інфаркту, при опіках і вдавленні. Розглядатимуть і  травми, як-от критична кровотеча, сторонній предмет (ніж) у грудній клітці.

Ролики викладають у вільний доступ на YouTube-каналі громадської організації. А ще в авторів є великі плани, як системно розповсюдити цю відеопродукцію по країні. Після випуску всіх серій планують зробити наліпки з QR-кодами, аби поширювати їх у закладах освіти та громадських місцях. Щоб за допомогою смартфонів все більше людей дізнавалися, як правильно рятувати життя.

Фото автора та з мережі «Інтернет»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram