ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Призовники, будьте обережні…

Прочитаєте за: 3 хв. 26 Жовтня 2020, 17:54

Пізно ввечері один знайомий скинув посилання на сайт «Призовник…UA». Я вирішив зайти на цей ресурс уже завтра, адже була доволі пізня пора. І добре, що не відкрив його, бо точно від обурення мене мучило б безсоння.

А що скажете ви, коли дізнаєтеся, що це за сайт..?

Як же пояснити появу на просторах Інтернету ресурсу, який позиціонує себе «Центром допомоги призовникам»? Здавалося б, корисна справа: пояснити хлопцям, яким іти до армії, ті чи інші правові аспекти, підготувати їх до служби, поділитися досвідом людей, які вже пройшли чи продовжують службу. Натомість автори сайту вже в перших рядках запитують: «Якщо ти тут, значить тебе хвилює тільки одне запитання: «Які в мене шанси отримати військовий квиток без служби в армії???» І старанно розписують, як ці шанси отримати з їхньою допомогою. Ну і, ясна річ, за чималенькі гроші.

Розглядати весь цей «ресурс» — марна праця. Нудить уже після одного абзацу. Як гадаєте, що в умовах війни може бути підставою,аби «відкосити» від виконання обов’язку захищати Батьківщину? При тому, нагадаємо, що строковиків на війну не відправляють. А ось таке:

— Мабуть, у тебе вже стільки планів на життя, що зайвий рік точно не завадить. Ага, стільки всього треба встигнути: почати працювати над кар’єрою, отримати підвищення або ж створити власну справу. Почати жити дорослим життям, зібрати на машину, вивчити англійську, підкачатись. Нарешті відправитися в подорож, про яку так давно мріяв. Розвивати відносини з дівчиною або ж для початку знайти її; бути опорою для батьків. Продовжити здобувати освіту, не боятися за своє майбутнє. Чи просто проводити час, як хочеться саме тобі.

О’кей, а про які способи уникнення армії ти знаєш? І ти готовий відкласти все це на потім?!.

Ми допомагаємо призовникам реалізувати їхнє законне право на звільнення від військової служби завдяки виявленим захворюванням або юридичним підставам (зокрема через оскарження незаконних відправок).

Якщо ми не зможемо тобі допомогти, повернемо частину коштів (залежить від пакета послуг).

Тобто, з погляду засновників сайту, вчитися захищати свою країну є марно витраченим часом! А як же тоді вони назвуть тих, хто вже сьомий рік на Донбасі воює з ворогом заради нас усіх? Виходить, що їм не потрібні ні кар’єра, ні машина, ні англійська, ні турбота про батьків, ані освіта?!.

Команда спеціалістів «як відкосити від армії» пропонує за 29 900 гривень вибрати пакет «Преміум» або за 14 900 гривень пакет «Стандарт», в які входять перелік послуг і юридичних консультацій. Якщо ж клієнта все-таки «заберуть», йому обіцяють повернути кошти. Щоправда, частину, але й на тому дякують. Знаєте, як це називається? Черговий лохотрон, щоб розвести на гроші довірливу частину населення.

Не закликаю правоохоронні органи зацікавитися цією «сферою послуг», більш схожою на підрив обороноспроможності держави. Закликаю кожного дати оцінку такому «бізнесу», який закривається, щойно закінчується призовна кампанія. А призовникам раджу не «вестися на лохотрони» і не боятися війська. І нагадаю для них, що 2014 року до військкоматів усіх українських міст стояли довгі черги чоловіків і жінок, котрі прагнули захистити Батьківщину. Будьмо ж справедливими та вдячними — ціною багатьох жертв їм це вдалося.

47
40

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform Армія і суспільство, Публікації