ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

В Україні випустили художній конверт до 100-річчя від дня народження Амет-Хана Султана

MilitaryArt: мистецтво ведення війни Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 23 Жовтня 2020, 16:16

«Укрпошта» випустила художній конверт до 100-річчя від дня народження двічі Героя Радянського союзу Амет-Хана Султана.

Погашення спеціальним штемпелем «Амет-Хан Султан, 1920-1971» відбудеться 28 жовтня у Києві на Головпоштамті.

На конверті, що має вийти тиражем у 500 тис. примірників зображено портрет Амет-Хана Султана, а також епізод з художнього фільму «Хайтарма».

Розробкою дизайну конверту займалася продакшн-студія телеканалу ATR.

Нагадаємо, Амет-Хан Султан народився 25 жовтня 1920 року у Криму, в Алупці. У період Другої світової війни він здійснив понад 600 бойових вильотів, у яких особисто збив 30 літаків супротивника і 19 — у складі груп. Тільки в кримському небі він збив шість бойових ворожих літаків. Після війни він брав безпосередню участь у підготовці до польотів у космос перших космонавтів — Юрія Гагаріна, Германа Титова, Павла Поповича та інших.

Амет-Хан Султан не отримав звання Героя втретє, тому що з гордістю називав себе кримським татарином. Він важко переживав трагедію свого народу і намагався, як міг, допомагати співвітчизникам. У 1956 році він поставив свій підпис під листом з проханням реабілітувати кримських татар.

Після відходу з військової авіації він продовжив літати. Став єдиним радянським льотчиком, який випробував понад 50 типів літальних апаратів. За час льотно-випробувальної роботи особистий наліт Амет-Хана Султана склав понад 4 тис. годин.

Амет-Хан Султан трагічно загинув 1 лютого 1971 р. при здійсненні чергового випробувального польоту.

У травні 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову про присвоєння міжнародному аеропорту Сімферополя імені Амет-Хана Султана.

Читайте нас в Telegram
«Б’ють по колесах війни» — дронарі знищують логістику ворога на Запоріжжі
«Б’ють по колесах війни» — дронарі знищують логістику ворога на Запоріжжі

Українські дрони методично «вибивають» транспорт противника разом із його можливостями воювати.

«Возив зброю на фронт»: СБУ оголосила підозру віцепрем’єру рф Трутнєву
«Возив зброю на фронт»: СБУ оголосила підозру віцепрем’єру рф Трутнєву

Російського урядовця викрили на постачанні дронів і озброєння для війни проти України.

Україна посилює боротьбу з «тіньовим флотом» рф та синхронізує санкції з партнерами
Україна посилює боротьбу з «тіньовим флотом» рф та синхронізує санкції з партнерами

Санкції зводять у єдину систему. Україна разом із партнерами посилює тиск на російські схеми в морі.

«Слухайте небо і йдіть у цивільному»: окупанти маскуються під мирних на Оріхівському напрямку
«Слухайте небо і йдіть у цивільному»: окупанти маскуються під мирних на Оріхівському напрямку

Перехоплення фіксує нову тактику ворога. Російські десантники намагаються просуватися, ховаючись за цивільним одягом.

Адмініструвала телеграм, наводила ворога: у Дніпрі викрили жінку, яка зливала позиції ЗСУ
Адмініструвала телеграм, наводила ворога: у Дніпрі викрили жінку, яка зливала позиції ЗСУ

У Дніпрі заблоковано підривну діяльність власниці місцевого телеграм-каналу, яка передавала ворогу координати українських захисників.

63 кулі по цивільному авто — до суду передали справу окупанта за вбивство під Бучею
63 кулі по цивільному авто — до суду передали справу окупанта за вбивство під Бучею

Російський військовий розстріляв евакуаційну автівку, добив пораненого водія і спалив машину разом із тілом. Його справу передали до суду.

ВАКАНСІЇ
Водій-радіотелефоніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Снайпер

від 21000 до 121000 грн

Біла Церква

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Робота/Військовослужбовець ЗСУ/Дніпро та Область/Без досвіду

від 20100 до 120000 грн

Старі Кодаки, Дніпропетровська область

Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини

від 25000 до 25000 грн

Сарата

18 окремий батальйон 35 ОБрМП

Командир взводу

від 25000 до 55000 грн

Одеса

Військова частина А4055

Заступник командира роти, офіцер

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---