ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Перемога в повітрі кується на землі

Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 19 Жовтня 2020, 19:01

Відтоді, як літаки підкорили повітряний простір, сформувалися дві групи авіаційних фахівців, без яких польоти були б неможливі. Мова про льотний склад і наземний інженерно-технічний персонал. За відсутності будь-якої з вищеназваних груп авіація не виконає покладені на неї завдання.

Миргород. Аеродром. Помалу розвиднюється. До початку льотної зміни лишається 4 години, а військові інженери-авіатори вже працюють навколо бойових літаків-винищувачів Су-27 та навчально-тренувальних Л-39. Кожен літак ретельно перевіряють усі служби відповідно до регламенту. І доповідають про готовність до виконання завдань за призначенням.

 

Військовослужбовці батальйону аеродромно-технічного забезпечення підтримують летовище у постійній експлуатаційній готовності до польотів у мирний час та у процесі бойових дій. Вони виконують поточний ремонт льотного поля, рульових доріжок, місць стоянки літаків, внутрішньо аеродромних доріг. Фахівці батальйону готують залізних «пташок» до польотів, заправляють паливно-мастильними матеріалами, спеціальними рідинами, заряджають киснем, азотом, стисненим повітрям й іншими газами.

Для забезпечення польотів залучають автомобільну та спецтехніку. Ось паливозаправник, який дає змогу механізувати заправлення літальних апаратів авіаційним паливом закритим і відкритим способами на летовищах із твердим покриттям. Поряд — аеродромний кондиціонер, призначений для створення та підтримання заданих кліматичних умов у кабінах, спецвідсіках, салонах літальних апаратів і вентиляції спецспорядження льотного складу на землі у разі несправності системи кондиціювання повітря на борту.

З допомогою аеродромного пересувного електроагрегата проводять одиничний електростартерний запуск авіадвигунів. Універсальна рухома гідравлічна установка призначена для обслуговування гідравлічних, пневматичних (електричних) систем літаків у наземних умовах. Бортові системи літальних апаратів киснем заправляють уніфіковані газозарядні станції. Для перевезення вантажів та особового складу, доставки до місця пожежі оперативного розрахунку, засобів пожежогасіння та обладнання й гасіння пожеж водою та повітряно-механічною піною використовують вантажні авто.

Кожен літак проходить через ангар-лабораторію регламентних робіт і ремонту. Знімне обладнання демонтується з літака для виконання регламентних, діагностичних і ремонтних робіт. Незнімне устаткування та обладнання перевіряють і діагностують безпосередньо на Су-27 в ангарі. Групи регламентних робіт виконують повний їхній перелік згідно зі вказівками з технічної експлуатації. Особлива увага — виконанню найскладніших перевірочних та регулювальних робіт, цільових оглядів, а також окремих демонтажно-монтажних робіт та інструментальних перевірок.

На фахівців інженерно-авіаційної служби покладено виконання відповідальних завдань з відновлення та підтримання справності авіаційної техніки до максимально можливого рівня, утримання у стані бойової готовності, забезпечення безвідмовної роботи та високої ефективності застосування техніки під час виконання завдань за призначенням.

Під їхніми пильними поглядами літаки один за одним здіймаються в повітря, аби якнайкраще виконати польотні завдання. Саме вони першими зустрічають з кожного польоту літаки, а льотчики одразу після зарулювання на стоянку діляться з ними зауваженнями щодо літального апарата. Для наземного персоналу робота завершується лише за кілька годин після крайнього вильоту. Недарма кажуть, що перемога в повітрі кується на землі.

Фото – з особистого архіву автора

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Український «Джміль» вже бомбить росіян

Український «Джміль» вже бомбить росіян

Багаторазовий дрон-бомбер Hummel (джміль німецькою), може нести вагу до 2 кг на відстань до 20 км і активно застосовується на різних ділянках фронту.

Заступник Міністра оборони відвідав виробництво, яке у місяць виготовляє мільйон метрів тканин для ЗСУ

Заступник Міністра оборони відвідав виробництво, яке у місяць виготовляє мільйон метрів тканин для ЗСУ

Заступник Міністра оборони України Віталій Половенко відвідав одне з українських виробництв, де створюють тканину для армійського пікселю.

Міноборони розпочинає співпрацю з Федерацією військово-технологічного спорту України

Міноборони розпочинає співпрацю з Федерацією військово-технологічного спорту України

Заступник Міністра оборони Катерина Черногоренко та президент ГО «Федерація військово-технологічного спорту України» Артур Булигін підписали меморандум про співпрацю.

Президент на саміті в Албанії запропонував провести Українсько-Балканський форум оборонної промисловості

Президент на саміті в Албанії запропонував провести Українсько-Балканський форум оборонної промисловості

Україна запропонувала країнам Західних Балкан провести спільний форум оборонних індустрій, який може відбутися в Києві чи одній із балканських столиць.

росіяни атакували КАБами церкву у Куп’янську: загинув пастор

росіяни атакували КАБами церкву у Куп’янську: загинув пастор

Армія рф атакувала керованими авіабомбами місто Куп’янськ. Унаслідок обстрілу є загиблі та поранені.

Україна отримала $760 млн від Норвегії та Японії

Україна отримала $760 млн від Норвегії та Японії

До загального фонду державного бюджету України надійшло 760 млн доларів США на безповоротній основі.

Захищаємо світ

00
00
00