ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вінниці триває історична виставка про бійців УПА

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Жовтня 2020, 11:26

Проєкт «Проти Голіафа», який розповідає про жінок та чоловіків з УПА, викликав неабиякий інтерес у мешканців  Вінниці. Організатори, а це  Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху, зазначають, що пам’ять про минуле та об’єктивне бачення історії є неймовірно важливими в умовах сьогодення.

Експозиція про воїнів, які кинули виклик двом тоталітарним режимам, зібрала чимало небайдужих вінничан. Багато хто приходив до виставки разом із дітками. Поряд з усіма відомими особистостями, таким як Степан Бандера чи Роман Шухевич, вона розповідає й про лідерів, про яких більшість містян чують вперше.

— Це незаангажована історія Степана Бандери, який не зламався в нацистському концтаборі й не відкликав Акт відновлення Української Держави, Романа Шухевича, який 7 років очолював УПА в найбільших її зіткненнях з радянським режимом, Василя Галаса – автора ідеї «Великого рейду» в Західну Європу з метою зняття «залізної інформаційної завіси», Василя Кука, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Шухевича, Євгена Грицяка – одного із лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу, Катерини Зарицької, організаторки Українського Червоного Хреста, Ірини Тимочко-Камінської – провідниці, бойової командирки, котра ще зі шкільної лави вступила до армії і особисто брала участь у боях, Іллі Оберишина, який 40 років провів у підпіллі, вийшовши тільки після Референдуму за незалежність 3 грудня 1991 року, – зазначають автори проєкту.

Також сьогодні, 15 жовтня, Український інститут національної пам’яті запрошує всіх жителів міста на безкоштовну лекцію «Степан Бандера як символ і орієнтир». Хто ж завітати до молодіжного центру «Квадрат» не зможе, матиме змогу переглянути її у режимі онлайн.

Підготувала Анастасія Олехнович

 

Стежте за нами в Instagram
Мітки: