ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Я зрозумів, що не знайду сил працювати з тими, хто не воював…»: у Львові відбувся перший ветеранський бізнес-форум

Прочитаєте за: 3 хв. 11 Жовтня 2020, 14:19

Захищати Україну на Донбасі, повернутися у мирне життя і зрозуміти що… підкорятися тим, хто не воював, ти вже не зможеш! Тому разом із побратимами ми заснували власний бізнес-проєкт, який після бурхливих спроб та невдач почав приносити стабільний прибуток.

Подібні промови неодноразово прозвучали під час бізнес-форуму ветеранів російсько-української війни, який відбувся у Львові в рамках проведення Днів захисників України.

У приміщенні музейно-культурного комплексу пивної історії «Львіварня» зібралися близько 150 осіб: чоловіки та жінки, що захищали Україну від російської агресії на сході. А нині є успішними підприємцями-бізнесменами або  лише мріють про відкриття власного бізнесу і потребують додаткового навчання і мотивації.

Організатори форуму, голова львівського осередку ГО «Гідність нації» Елеонора Стефанишин та ветеран батальйону «Айдар» Володимир Правосудов запросили  як доповідачів представників різних напрямків бізнесу: від ІТ-сфери та високих технологій до агровиробництва і  випуску товарів для активного відпочинку. Крім того, волонтери з центру реабілітації учасників АТО «Фенікс» розповіли про те, як «з нуля» запустити проєкт із фізичної та психологічної реабілітації ветеранів.

Один із промовців – Микола Стецьків, господар агробізнесу, що має назву «ФайнаBerry».

З його слів, він як учасник АТО у 2015 році отримав клаптик землі під Львовом – 10 соток і посадив 4 грядки. Його фермерський досвід: низка спроб і помилок, постійна боротьба з природними негараздами та пошуком додаткових інвестицій. Але це на перших порах, поки не прийшов досвід. Перепробувавши 25 сортів полуниці фермери, зрештою, знайшли найсмачніші та найпродуктивніші для регіону сорти. Сьогодні – це велике поле, на яке в сезон приїжджають сотні гостей. Працює доставка ягід з травня по листопад. Їх можна замовити додому, передплатити (як газету) на рік, або назбирати на полі самостійно.

Про те, як відшукати власний унікальний кластер в сфері ІТ, розповів львівський науковець, бізнесмен та заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, співзасновник ІТ-компанії ELEKS Олексій Скрипник.

Чоловік ще в 1991 році збудував одну з найбільших і найуспішніших софтверних компаній в Україні — ELEKS.

Сьогодні в ній працює близько 1000 людей, середній вік — 25. До складу фірми входить головний офіс у Львові, мережа центрів розробки в Україні (Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль), офіс у Польщі, а також представництва в США та Великій Британії.

ELEKS відома своїми продуктами для сучасного кінематографу (розробки використовували в Голлівуді, зокрема у зйомках блокбастерів «Квант милосердя» і «Людина-павук») та додатками для автоматизації діяльності медичних установ (наприклад, інформаційна система Doctor Eleks). Діяльність компанії спрямована на міжнародний ринок: 95 % клієнтів  ELEKS — закордонні замовники і лише 5 % — українські клієнти.

З його слів, компанія провела вже низку курсів із навчання основам ІТ для учасників бойових дій. Підприємець наголошує, що без специфічних знань та навичок опанувати популярну нині професію у царині програмування – майже не можливо. Оскільки ELEKS глибоко цінує внесок українських захисників в існування держави, політика бізнесу – допомогти ексбійцям АТО/ООС озброїтись новими знаннями і адаптуватись в середовищі ІТ-сфери.

Про свій досвід виробництва ножів, від розкрутки бізнесу й до відомого у світі ножеманів бренду Blade Brothers Knife, розповів один із співзасновників – ексбоєць батальйону «Шахтарськ» Олександр Воробей. Українські клинки з клеймом цієї фірми наразі можна зустріти в колекціях по усьому світі. Слід додати, що ми поспілкувались з Олександром не лише в форматі бізнес-форуму, тому більш детальне інтерв’ю про ножі та ножову культуру опублікуємо на нашому сайті трішки згодом.

– Такі зустрічі в форматі обміну досвідом, презентації нових ідей та отримання додаткової мотивації дуже потрібні, – наголошує учасник АТО/ООС Роман Чорнобай. – Я підприємець-початківець. І тут почув багато такої інформації, що допомогла мені не наробити помилок. Відповідно, це вбереже мене від «прогорання» на певних бізнес-проєктах. Та й у форматі комунікації з побратимами і налагодження якихось нових зв’язків такі форуми відіграють не останню роль.

Фото автора

Відео Віктора Ануфрієва

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Новини