ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Без легені, але з українським серцем і душею: як вижити ветерану з особливими потребами?

Прочитаєте за: 4 хв. 3 Жовтня 2020, 16:02

Олексій Качко — хлопець з робочої родини, був студентом індустріального технікуму в Маріуполі та футбольним ультрас…

— Спочатку я поїхав туди (на Майдан. — Авт.), бо їхали всі, —  розповідає власник мережі Veterano-Coffee в Маріуполі. — А вже потім, під час зіткнень з «Беркутом», прийшло розуміння, що ці люди у формі і є втіленням диктатури та безкарності, які уособлювала влада президента Януковича.

Далі була підтримка майданівського руху в Маріуполі. Олексій пригадує, що вони з іншими футбольними фанатами організовували охорону маріупольських патріотів. За його словами, він мало що розумів у політиці й у геополітичних питання, але хотів, щоб його країна стала розвиненою європейською державою.

Навесні 2014-го з початком бойових дій на Донбасі, коли формувалися перші добровольчі батальйони, побратими Олексія пішли на фронт. А він відмовився…

— Мабуть, морально не був готовий воювати. Навколо все було незрозуміло. Ми не знали, чого очікувати від влади, адже батальйони були напівлегальні. Я боявся, що всі, хто бере в них участь, одного дня можуть постраждати від дій наших же правоохоронців, — ділиться чоловік.

Кілька наступних місяців Олексій брав участь у самообороні рідного міста, а восени того ж року таки вступив до батальйону «Маріуполь» при полку «Азов». Його особливість те, що формувався він саме для оборони столиці Приазов’я.

Так на два місяці Олексій потрапив на передову в районі населеного пункту Талаківка. Перебуваючи там, періодично ставив собі запитання: а якби тоді, першого разу, пішов воювати, можливо, його побратими не були б поранені, вбиті, не зникли безвісти…

Згодом нервова напруга та переохолодження далися взнаки. В Олексія стався спонтанний пневмоторакс легені. Орган тоді врятувати не змогли, його довелося видалити. А чоловіка комісували за станом здоров’я.

Так він залишився осторонь від подій, які його цікавили, якими він жив. А на перший план вийшло питання, як заробляти на життя. На завод за фахом, який мав Олексій, він теж не міг піти через захворювання, центр зайнятості платив лише кілька місяців. А мізерну пенсію йому ніяк не могли нарахувати — бюрократична машина працювала без поспіху.

На боротьбу з чиновниками пішло пів року. Нарешті Олексій отримав чималу суму за масштабами 2016-го. Чоловік розумів: якщо не вкласти ці кошти у бізнес, за рік вони закінчаться. Але ні досвіду, ні будь-яких думок щодо створення власної справи у нього не було. Тоді Олексію допоміг його побратим, приватний підприємець. Сума на відкриття бізнесу була невелика, тому він порекомендував купити обладнання для кав’ярні й звернутися до власників мережі Veterano-Coffee у Києві, щоб працювати під їхнім брендом.

Після стажування у власників бренду в Києві Олексій придбав кава-машину та орендував місце у підземному переході. Перші кілька місяців підприємець працював 7 днів на тиждень, попри біль, що постійно його переслідував. Він любив готувати каву для людей, і вони відповідали йому взаємністю, купуючи дорогою запашний напій і лишаючи непогані чайові.

Згодом Олексій узяв помічника, адже розумів: якщо працюватиме у своєму бізнесі лише як бариста, часу на те, щоб розвивати справу в нього не буде.

З часом чоловік замислився про відкриття ще однієї кав’ярні — тут уже розмірковував як фінансист.

Далі — відкриття піцерії під тим же брендом, за винятком того, що підприємець створив франшизу, тобто за окрему платню надає в оренду ім’я бренду. Наразі піцерії Veterano-Pizza відкрилися також у Дніпрі, Івано-Франківську.

Нині Олексій Качко — успішний власник шести кав’ярень і піцерії в Маріуполі. Каже, йому подобається працювати саме під цим брендом, адже це соціально-відповідальний бізнес, який декларує допомогу учасникам АТО та ООС у працевлаштуванні й адаптації. Мережа надає робочі місця учасникам бойових дій, проводить тренінги з відкриття бізнесу для ветеранів АТО, а також передає на передову власноруч приготовані піцу й каву. Тож тепер Олексій не почувається відстороненим, адже знає, що робить щось корисне для захисників України.

А ще наступного року він отримає диплом з політології. Каже, що тепер чітко розуміється на таких поняттях, як геополітика та сфери впливу та знає, що треба зробити, щоб Україна стала успішною державою.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: