Про проблеми та переваги, а також перспективи розвитку подібних безпілотних систем кореспондент АрміяInform поговорив з представником одного з підприємств у даному сегменті на вітчизняному зброярському ринку —…
Сьогодні, 2 жовтня, на новоствореній кафедрі захисту інформації та кібербезпеки Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова (ЖВІ) відкрили кіберполігон. Це стало можливим завдяки ініціативі та фінансовій підтримці з боку ТОВ «Науково-виробничий центр «Інфозахист», що придбало сучасне програмне та апаратне забезпечення, яке є ядром навчально-лабораторного комплексу.
Як повідомили АрміяInform фахівці НВЦ «Інфозахист», кіберполігон – це хаб, де курсанти та студенти можуть проводити дослідження та відпрацьовувати заходи протидії гібридним впливам у кіберпросторі, де можна займатись науковими розробками, проводити практичні заняття та організовувати змагання. Це реальна можливість ще під час навчання практично відпрацювати особливості протидії інформаційним загрозам у кіберпросторі: від створення та випробування новітніх технологій, тестування комп’ютерних систем і мереж на проникнення до відпрацювання заходів протидії гібридним впливам в кіберпросторі.
До речі, технічний директор цієї компанії Ярослав Калінін є випускником Житомирського військового інституту. Тож він на власному досвіді знає, як важливо мати сучасну матеріально-технічну базу для навчання та підготовки професійних кадрів.
– Ми вкладаємось у створення бази для підготовки професійних кадрів у сфері кіберзахисту, яких нині на ринку праці дуже бракує. Адже сьогоднішні студенти та курсанти – це фундамент армії майбутнього, хребет нашого війська, що буде вже за 10–15 років. Той потенціал, який ми побачили у викладачах, та вогник пізнання в очах курсантів, спонукає нас допомагати. Віримо в Житомирський військовий інститут як майбутнє кіберрозвідки в Україні, – зазначив Ярослав Калінін.
@armyinformcomua
На Харківщині бійці батальйону безпілотних систем Третьої окремої штурмової бригади знищили російську САУ «Нона», ворожу гармату, вантажівку, а також завдали втрат піхоті, яка намагалась тікати та заховатися в укриттях.
Наступною ціллю після захоплення окупантами міст Торецьк або Часів Яр може стати Костянтинівка, однак наразі про змогу противника наступати в напрямку цього міста говорити зарано.
Тактична група ударних БпАК «Медоїд» підрозділу Баліста Сил спеціальних операцій знищила ворожий радіолокаційний комплекс «Утьос-Тм», що відстежував українські літаки, ракети та безпілотникі в радіусі 360 кілометрів в онлайн режимі.
Рекрути навчального центру 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців розповіли, що мотивує добровольців підписувати «Контракт 18-24» зі Збройними Силами України, чого вони очікують від армії та що отримують насправді.
У міській забудові тривають бої, за сприятливої погоди українські захисники мають змогу контролювати практично всю територію міста за рахунок дронів.
І піших, і колісних окупантів безжально винищують на Куп’янському напрямку воїни роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Фенікс» Гвардії наступу «Помста».
Про проблеми та переваги, а також перспективи розвитку подібних безпілотних систем кореспондент АрміяInform поговорив з представником одного з підприємств у даному сегменті на вітчизняному зброярському ринку —…