ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Одесі вперше проходять курси у межах операції UNIFIER для військових моряків

Прочитаєте за: 2 хв. 1 Жовтня 2020, 12:52 1

Для корабельного складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України розпочались курси з тактичного маневрування за участю канадських інструкторів у межах проведення операції UNIFIER. Одне з головних завдань операції — збудувати міцну взаємодію між українськими ВМС і силами НАТО.  Протягом тижня для військових моряків проводитимуть теоретичні заняття з тактичного маневрування, а саме: прокладання маршрутів руху корабля або груп кораблів, будування тактичних порядків, проведення розрахунків та спільного способу передачі сигналів. Також планується виходи кораблів у море, під час яких українські військові моряки зможуть уже на практиці використати здобуті знання.

— На сьогоднішньому занятті присутні українські військові моряки, які працюють у парах. В основному це командири кораблів та їхні штурмани, — розповідає один з канадських інструкторів лейтенант Нікіта Ковальов. — Тема заняття — визначення курсу корабля за допомогою маневреного планшета. Ми дуже сподіваємося, що нам вдасться від теорії перейти до практичних завдань на кораблях і проведення маневрів.

Переважна більшість присутніх українських військових моряків уже мають досвід участі в міжнародних навчаннях.

На думку командира бойової частини штурманської та зв’язку патрульного катера «Прилуки» Олексія Жданова, досвід канадських колег, коли надходить нова техніка і триває співпраця з силами НАТО, є вкрай необхідним.

— Способи маневрування у нас ідентичні, але дані, які використовуємо ми, у них значно простіші. Всі країни-члени НАТО користуються стандартизованими методами взаємодії, і вони навчають нас саме цих стандартів, — розповідає лейтенант Олексій Жданов. — Канадські ментори вчать нас спільному способу передачі сигналів, які ми маємо використовувати під час міжнародних навчань. До слова, вони приїхали зі своїм обладнанням та своїми посібниками й наочно роз’яснюють, як усе це використовувати. Для нас це цінна інформація.

Представники Королівського військово-морського флоту Канади висловили сподівання, що така співпраця буде рости й розвиватись у майбутньому, а також високо оцінили професійну підготовку наших моряків.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook