ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна висловила рішучий протест у зв’язку з «виборами» в окупованому Криму

14 Вересня 2020
Україна висловила рішучий протест у зв’язку з «виборами» в окупованому Криму

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест і засуджує протиправну організацію та проведення Російською Федерацією 13 вересня 2020 року так званих «виборів» у незаконні органи, утворені російською окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

«Вважаємо такі дії Кремля продовженням грубих порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України. Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованими територіями України, правовий режим яких визначається нормами міжнародного гуманітарного права. Проведення Російською Федерацією псевдовиборів на територіях Автономної Республіки Крим та м. Севастополь є нелегітимним, а їх результати не матимуть жодних юридичних наслідків»,− йдеться у заяві МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві зазначають, що так звані «вибори губернатора Севастополя» та «довибори депутатів» до так званих «державної ради Республіки Крим» та «сімферопольської місцевої ради» становлять грубе порушення Конституції та законодавства України, а також основоположних норм і принципів міжнародного права, зокрема Статуту ООН, Женевської Конвенції від 12 серпня 1949 року про захист цивільного населення під час війни, Гельсінського заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, зобов’язань РФ за двосторонніми міжнародними договорами та інших норм міжнародного права, низки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Як зазначають у міністерстві, усі причетні до підготовки та проведення незаконного «голосування» в тимчасово окупованому Криму нестимуть відповідальність згідно із законодавством України.

Українські дипломати закликають іноземні держави та міжнародні організації засудити незаконні дії РФ та чітко заявити про невизнання результатів так званих «виборів» на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію, зокрема, шляхом розширення санкцій.

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України