Водночас 27 листопада сирійські опозиційні сили розпочали масштабний наступ на війська Башара аль-Асада у провінції Алеппо в Сирії. Сирійські повстанці…
Вони навчатимуться не лише на військових лікарів, але й інженерів, розвідників, льотчиків, командирів механізованих, танкових підрозділів…
Про це кореспонденту АрміяInform повідомили у Департаменті військової освіти і науки Міністерства оборони України.
— Під час цьогорічної вступної кампанії до вищих військових навчальних закладів, військових підрозділів закладів вищої освіти та військових ліцеїв вперше за останні кілька років вдалося повністю виконати Плани набору на навчання на відповідних рівнях військової освіти для здобуття ступенів вищої освіти, а також базової та/або профільної середньої освіти, без оголошення додаткових наборів, — йдеться у відповіді Департаменту військової освіти і науки МО України на наш інформаційний запит щодо результатів вступної кампанії у військові виші.
На навчання до ВВНЗ та ВНП ЗВО за тактичним рівнем військової освіти зарахували близько 3,5 тисячі осіб.
— Вступна кампанія-2020 виявилася чи не найскладнішою з точки зору організації, інформаційно-роз’яснювальної роботи та професійної орієнтації вступників, безпосередньо проведення вступних випробувань у ВВНЗ, ВНП ЗВО та ВЛ в умовах адаптивного карантину та дотримання застережних протиепідемічних заходів. Попри це, в усіх без винятку навчальних закладах мав місце високий конкурс, — зауважили у Департаменті.
У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного найбільше абітурієнтів прагнуло вступити на спеціальність «Військове управління механізованим підрозділом», а у Військовій академії (м. Одеса) — «Військове управління підрозділами Сил спеціальних операцій та морської піхоти». Натомість у Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба мають попит льотні спеціальності та спеціальності, за якими готують фахівців автоматизованих систем управління авіацією (8 осіб на 1 бюджетне місце).
— У високотехнологічних військових вишах, таких як Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут і Житомирський військовий інститут імені С.П. Корольова, найбільш популярні серед вступників спеціальності «Телекомунікація та радіотехніка», «Комп’ютерні системи» та «Кібербезпека», — зазначили у Департаменті військової освіти і науки Міністерства оборони України.
Великим конкурс був і до Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Харків), зокрема на спеціальності «Право», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та спеціалізацію «Військовий переклад» — понад 7 осіб на 1 бюджетне місце.
— Зростає популярність військової освіти серед жінок і дівчат. У 2020 році до ВВНЗ та ВНП ЗВО зараховано понад 500 осіб жіночої статі. До речі, левову частку становить цивільна молодь. Найбільше жінок і дівчат вступало на медичні спеціальності, право, фінанси, спеціалізацію «Військовий переклад». Хоча останнім часом простежується тенденція збільшення кількості охочих здобути військову освіту за інженерно-технічним, розвідувальним профілем, а також займатися вивченням комп’ютерних наук та питань кібербезпеки. Крім того, цього року чимало осіб жіночої статі виборювало право навчатися за фахом командного складу, зокрема і льотного, — підкреслили у Департаменті.
@armyinformcomua
Центр національного спротиву продовжує відстежувати процеси мілітаризації дітей на ТОТ та наміри ворога змінити їх самоідентифікацію з метою знищення цілого покоління українців.
Увечері 5 грудня ворожий «Шахед» поцілив у приватний житловий будинок у населеному пункті Корюківського району.
Бійці Бригади Національної гвардії України «Рубіж» перехопили відеосигнал з ворожого дрона, який скидав боєприпаси на українські позиції.
У Міжнародний день волонтера Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками волонтерського руху, тими, хто активно допомагає країні та українським воїнам.
Міністр оборони України Рустем Умєров спільно з представниками ТСК Верховної Ради з моніторингу міжнародної допомоги, головою Комітету парламенту з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександром Завітневичем та колегами провів важливу зустріч із аташе країн-партнерів.
Агресор бив по Нікопольщині дронами-камікадзе та артилерією. В цілому за день – 15 атак.
Водночас 27 листопада сирійські опозиційні сили розпочали масштабний наступ на війська Башара аль-Асада у провінції Алеппо в Сирії. Сирійські повстанці…