ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Генштабі повідомили, на скільки планують зменшити штатну чисельність війська цього року

Прочитаєте за: 3 хв. 16 Вересня 2020, 9:12 8

Нещодавно в соціальних мережах знову з’явилася інформація про нібито скорочення війська. Свій меседж автори підкріплюють страхітливими цифрами. Мовляв, чисельність лише військових частин Сухопутних військ зменшать на 60 тисяч. Крім того, значне скорочення загрожує і Повітряним Силам, і Військово-Морським…

АрміяInform спробувала перевірити цю інформацію, яка безсумнівно дуже тривожить суспільство з огляду на ситуацію на сході країни, кількість російських військових і техніки поблизу нашого кордону та риторику Кремля щодо України. 

Ось як прокоментували цю інформацію в Головному управлінні персоналу Генерального штабу Збройних Сил України. 

На жаль, окремі дописувачі соцмереж свідомо вводять суспільство в оману, оскільки це не перша інформаційна провокація на цю тему. Інформація про скорочення війська не відповідає дійсності. Це класичний фейк. Оцінюючи нинішні виклики перед нашою державою, ця інформація по суті є абсурдною. Яка мета цих інформаційних маніпулятивних пострілів?  Дискредитація керівництва держави та Збройних Сил України, намагання створити негативний інформаційний фон довкола ЗСУ, спроба сповільнити темп реформ у війську.

Насправді у Збройних Силах України триває трансформація системи управління за стандартами НАТО, зокрема, в частині перерозподілу функцій та виключення їх дублювання між органами військового управління, набуття ними спроможностей у новому структурному форматі.

Крім того, виконується рішення щодо поетапного приведення штатної чисельності війська у відповідність до визначеної законодавством України чисельності. Нагадаємо, яка склалася ситуація: наразі чисельність війська майже максимальна – 250 000 осіб, а штатна чисельність – значно більша (у попередні роки було створено чимало нових військових частин). Значна розбіжність між штатною чисельністю війська та наявною чисельністю особового складу не дозволяє досягти необхідної злагодженості підрозділів, суттєво знижує боєздатність військових частин, впливає на розвиток спроможностей ЗСУ загалом. Тому необхідно провести певні заходи, щоб збалансувати штатну чисельність із чисельністю війська, яка визначена законом. Приведення штатної чисельності війська у відповідність до визначеної законодавством України чисельності – це не замасковане скорочення ЗСУ, як дехто представляє цю ситуацію для суспільства.

Наголошуємо, у проведених та запланованих організаційних заходах щодо оптимізації (зменшення) штатної чисельності не було і не буде скорочено жодної бойової військової частини та не буде допущено зниження їх боєздатності.

Після втілення в життя певних рішень щодо структурних змін у підрозділах чисельність війська не зменшиться, жоден бойовий підрозділ не може бути скорочений. Це вимога Головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Руслана Хомчака.

У контексті сказаного додамо, що цього року у відповідності до запланованих організаційних заходів буде зменшена штатна чисельність війська більше ніж на 20 тисяч посад. Звертаємо увагу не списочна, а штатна. При цьому, ще раз наголошуємо, не буде скорочено жодної бойової частини та не буде допущено зниження їх боєздатності. Заплановані заходи насамперед стосуються не бойових військових частин, зокрема частин забезпечення,  обслуговування та навчальних центрів (йдеться про скорочення вакантних посад).

10
5
Читайте нас в Telegram