ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Жінки, які загинули за Україну – не жертви, а Герої! Герої, не романтизовані з книжок, а виховані поруч із нами

MilitaryArt: мистецтво ведення війни Новини
9 Вересня 2020, 16:29
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Завтра, 10 вересня, виходить друга серія документального проєкту про жінок-військовослужбовців, які загинули за Україну. Проєкт вшанування пам’яті ветеранок було створено жіночим ветеранським рухом за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

Це – зворушливі мініфільми, кожен розповідає історію жінки з двох сторін – яка вона була у мирному житті та у військовій професії. Ролики важко дивитись без сліз. Та ініціаторки проєкту запевняють, що насамперед хочуть, аби смерть жінок сприймалася не із жалем, а з шаною та повагою до подвигу, із вдячністю за захист.

– Вирішили не просто пригадати, якими були наші загиблі посестри, але й спробувати пояснити глядачу, чому та як вони зробили такий вибір – піти захищати свій народ. Пояснити з позиції жінки, яка пішла на війну, – каже керівниця проєкту Катерина Приймак, учасниця жіночого ветеранського руху.  – Вони не жертви, а герої! Герої, не романтизовані з книжок, а виховані поруч із нами. У них був вибір, можливість відсидітись. Ми можемо відчувати тільки гордість, що ми їхні співвітчизники. Шана – це не жаль за ними, а гордість. Ми повинні запам’ятати їх, щоб ще більше цінувати нашу землю і ненавидіти ворога.

Історії загиблих жінок-військових можна буде побачити на всіх каналах жіночого ветеранського руху та Українського інституту національної пам’яті (Facebook, Instagram, Youtube), а також на місцевих каналах – на малій батьківщині дівчат. Презентуватимуться ролики щочетверга – з 10 вересня до, поки що, 1 жовтня. Першими героїнями проєкту стали Ірина Шевченко («Скажена»), Яна Червона («Відьма»), Ярослава Никоненко, Сабіна Галицька та Наталія Хоружа.  Організатори сподіваються, що з часом презентують фільми про всіх загиблих ветеранок.

Кореспондент АрміяInform

Вихваляв обстріли свого міста і захоплювався фсб: у Харкові судитимуть священнослужителя УПЦ
Вихваляв обстріли свого міста і захоплювався фсб: у Харкові судитимуть священнослужителя УПЦ

Перед судом постане священнослужитель, який систематично поширював антиукраїнські наративи і закликав до повалення державного ладу.

По двоє через поле: на Вовчанському напрямку окупанти маневрують без шансів на успіх
По двоє через поле: на Вовчанському напрямку окупанти маневрують без шансів на успіх

Оператори FPV-дронів 3-го мотопіхотного батальйону «Воля» 57 окремої мотопіхотної бригади патрулюють повітря та винищують малі групи росіян.

Швидкість не рятує: на Слов’янському напрямку дронарі 81 бригади полюють на логістику окупантів
Швидкість не рятує: на Слов’янському напрямку дронарі 81 бригади полюють на логістику окупантів

На Слов’янському напрямку окупанти дедалі активніше використовують мотоцикли, а швидкий транспорт для дронарів Apachi 81-ї бригади — пріорітетна ціль.

«Новічок» і епібатидин: Британія запровадила санкції проти розробників російської хімічної зброї
«Новічок» і епібатидин: Британія запровадила санкції проти розробників російської хімічної зброї

Велика Британія запровадила санкції проти російських науковців та установ, яких вважає причетними до розробки забороненої хімічної зброї.

ВАКАНСІЇ
Olx Кулеметник до 189 об ТрО 123 Обр ТрО

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв, Миколаївська область

WorkUa Оператор БПЛА (ЗСУ)

від 20000 до 100000 грн

Надвірна

Надвірнянський РТЦК та СП

WorkUa Водій

від 50000 до 120000 грн

Київ

Військова частина А7039

RobotaUa Радіо-телефоніст

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

RobotaUa Командир взводу

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

RobotaUa Механік-водій, військовослужбовець у ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ

66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго