Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…
Такий стрімкий кар’єрний ривок можливий на…знімальному майданчику історичного художнього фільму «Легенда Стрия». І серед дійових осіб фільму є діючий військовослужбовець Повітряних Сил ЗС України – фельдшер одного з підрозділів Теребовлянського зенітного ракетного полку сержант Ульян Гречан.
Молодий чоловік – учасник АТО/ООС. Але до того, як розпочати службу у війську, займався у клубі історичної реконструкції «Баннерет» у Стрию. Про зйомки фільму в рамках регіонального культурологічного проєкту «Легенди нашого краю» дізнався від свого товариша, також ветерана АТО, з яким вони приятелювали і який згодом допомагав підрозділу як волонтер.
– На зйомки мене запросив мій колега, голова місцевого лицарського клубу «Баннерет», що займається відтворенням історичного костюму середньовічної Європи, а також історичним фехтуванням, – розповідає сержант-авіатор. – Оскільки я після повернення з фронту намагаюсь вести активний спосіб життя в позаслужбовий час. Та й тема «істфеху» мені знайома – я залюбки погодився. Ролі дісталися епізодичні: лицар, вартовий у замку, ландскнехт-найманець тощо. Але кожна з постатей має свою специфіку, своє «обличчя», в яке потрібно перевтілитись. Так що це дуже цікаво і захопливо. Відтак, на додачу до моїх уподобань, я отримав й нове хобі – історичну реконструкцію.
До слова, першим продуктом у проєкті «Легенди нашого краю» була вистава «Заклята пані», поставлена за мотивами легенди про привид володарки Підгірцівського замку панів Бруніцьких. Ну, а фільм «Легенда Стрия» – це красива легенда. Він розповідатиме про надзвичайну долю сина саксонського лицаря, яка закинула його на Галичину. Хлопець втратив батька і матір, титул і багатство та не втратив честь і шляхетність. Його усиновлює місцевий коваль Богдан, вчить наших звичаїв і мови. І це допомагає юнаку здолати всі випробування, вибороти своє щастя і свою любов.
У картині переплелися доблесть і зрада, любов і ненависть, війна і мир, містика та історична достовірність. У фільмі буде багато батальних сцен. А зйомки відбуваються на 20 різноманітних локаціях: на території скельної фортеці Тустань, на березі річки Стрий, в місті Моршин, селах Підгірці та Розгірче Стрийського району, Олеському замку тощо. Загалом створення фільму триватиме два місяці, і має завершитись в останній декаді вересня.
Єдине, про що сержант Ульян Гречан щиро шкодує, – це про те, що не зможе потрапити на прем’єру «Легенди Стрия» у кінотеатрах, яка запланована на листопад-жовтень.
– У цей час перебуватиму в службовому відрядженні, – говорить сержент Ульян Гречан. – Втім, сподіваюсь переглянути стрічку відразу, як вона опиниться у широкому доступі. Адже цей фільм має захопливий сюжет, динаміку. Цікаво буде і юним, і дорослим українцям!
Фото з архіву ПвК «Захід»
@armyinformcomua
Підрозділ БпАК 4-го полку ССО під час відбиття наступу окупантів в одному з прикордонних районів продемонстрував майже увесь спектр роботи своїх операторів БПЛА.
Бійці 33-ї окремої механізованої бригади оприлюднили видовищні кадри, на яких зафіксовано, як російський окупант на мотоциклі під час руху підривається на міні.
Народився у Грузії в азербайджанській родині, але вважає себе українцем — боєць 113-ї бригади ТрО Анар розповів, як удвох з командиром з РПГ зачистив позиції «вагнерів» та відбивався від російських морпіхів.
Президент України Володимир Зеленський ввів в дію накладені Радою національної безпеки та оборони санкції проти 56 фізичних та 55 юридичних осіб, в тому числі проти компаній, що причетні до виробництва дронів.
Оператори FPV-дронів 35-ї окремої бригади морської піхоти зупинили ворожий багі з десантом.
На Лиманському напрямку українські захисники повністю відбили ранковий ворожий штурм за участю танка та БМП, а фінальним акордом операції стало знищення будинку з десантом.
Запоріжжя
Комендатура військових сполучень Запоріжжя
Про одну з моделей повітряних суден, що були перетворені на брухт на ворожих летовищах у перший день нинішнього літа, — літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50,…