ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Найкращі курсанти і студенти з 1 вересня 2020 року отримуватимуть стипендію імені Героїв Небесної Сотні

11 Серпня 2020, 9:21
Найкращі курсанти і студенти з 1 вересня 2020 року отримуватимуть стипендію імені Героїв Небесної Сотні

Вже другий рік поспіль курсанти і студенти, котрі мають найкращі показники у навчанні та відомі своєю активною громадянською позицією, отримуватимуть протягом навчального року стипендії на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Відповідний наказ Міністерства освіти і науки України підписаний 10 серпня,

«Стипендія імені Героїв Небесної Сотні – це шана тим наймолодшим та найсміливішим учасникам Революції Гідності, які відстоювали майбутнє України, тому ми маємо підтримувати підростаюче покоління в пам’ять про них. Загалом визначено 43 стипендіата. Крім активної громадської, наукової та спортивної діяльності, вони мають високі навчальні результати – займають позиції в межах перших 10 % за рейтингом, або є першими в рейтингах вишів», ‑ зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Розмір стипендій встановлено відповідно до постанови КМУ від 28 грудня 2016 року № 1047 «Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах». Це щомісячно 2 тис. 480 грн – для студентів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр» або «Магістр», 2 тис. 130 грн – для студентів закладів вищої освіти III-IV рівня акредитації та наукових установ, 2 тис. 027 грн – для курсантів. Виплата стипендій почнеться з 1 вересня 2020 року.

Кожен заклад вищої освіти міг подати одного кандидата за кожною спеціальністю, відбір проводив вищий колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування.

Так, призначено по 5 стипендій за спеціальностями:

  • «Агроінженерія» – імені Героя Небесної Сотні Дмитра Пагора;
  • «Архітектура та містобудування» – імені Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова;
  • «Інженерія програмного забезпечення» – імені Героя Небесної Сотні Сергія Байдовського;
  • «Психологія» – імені Героя Небесної Сотні Юрія Дяковського;
  • «Економіка» – імені Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського;
  • «Географія» – імені Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка;
  • «Фізична терапія, ерготерапія» – імені Героя Небесної Сотні Василя Мойсея;

а також:

  • 4 стипендії за спеціальністю «Сценічне мистецтво» – імені Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна;
  • 3 стипендії за спеціальністю «Військове управління (за видами збройних сил)» – імені Героя Небесної Сотні Івана Тарасюка;
  • 1 стипендія за спеціальністю «Залізничний транспорт» – імені Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка.

За словами голови Конкурсної комісії Юрія Кращенка, всі кандидати мають високі відзнаки, активно займаються волонтерством та благодійними справами. Приміром, один із стипендіатів, учасник АТО, є автором книги «Військовий непотріб». Другий рік поспіль отримувати стипендію буде переможець конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника захисникам України (учасникам АТО) з Харківського вишу. Цього року серед стипендіатів більше половини дівчат. Одна з них має інвалідність, але незважаючи на це, створила власний благодійний фонд «Життя без перешкод» та допомагає іншим людям з інвалідністю соціалізуватися в суспільстві.

У Міносвіти нагадують, що стартувала розробка проекту стратегії розвитку вищої освіти на 2021-2031 рр., до якої можуть долучитися всі охочі.

Фото Дмитра Юрченка

Читайте нас в Telegram
Новини, Соціальний захист