ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Російська «Тосочка» може провалити навчання «Кавказ – 2020»

Blogger pool
28 Серпня 2020, 13:59
Прочитаєте за: 4 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

 У крайній декаді вересня Кремль планує провести масштабні військові навчання «Кавказ – 2020», і в російських ЗМІ все частіше звучить інформація про раптові перевірки керівництвом міноборони та генштабу РФ підрозділів, які планують взяти участь у стратегічних маневрах. Водночас військове керівництво Росії відверто побоюється цих навчань, вірніше форсмажорних подій, які можуть на них трапитися.

Останні новини з менших за «Кавказ – 2020» навчань, випробування ОВТ та інші перипетії красномовно говорять про невдачі, які переслідують російських військових. Наприклад, їхні «успішні» танкові випробування на військово-технічному форумі «Армія – 2020», коли новітні ракети принципово відмовлялися влучати в задані цілі. І хоча коментатор з «красной звєзди» браво аплодував і казав протилежне тому, що відбувалося на полігоні, онлайн-відео російських пропагандистів висміяло пів світу.

Ще однією невдачею став запуск російської ракети ЗРК С-400 «Триумф». Добре хоча б тут кремлівські «журналісти» не оголосили про блискуче проведені навчання і просто змовчали. На противагу цій новині вони змістили акценти, як завжди, на Україну, Білорусь, США тощо.

Днями російське оборонне відомство оголосило про повне викорінення дідівщини в армії. Втім, соцмережі вказують на протилежне, адже батьки та родичі солдатів просто не можуть мовчати про знущання над своїми чадами. А ЗМІ фактично щодня повідомляють про загибель військовослужбовців-строковиків та контрактників за дивних обставин: той спіткнувся на рівному місці, інший – не дотримувався правил безпеки тощо.

А тут ще й субмарина ВМФ Росії спливла біля Аляски. Думаєте, американці злякалися? Якщо переглянути заяву Північного командування Збройних сил США, то скоріше поставилися до інциденту з пересторогою. І справа не в загрозі нападу, чи російських провокацій, а тільки через ймовірність аварії на підводному човні та в тому, що особовому складу може знадобитися допомога. Мабуть, американці пам’ятають події двадцятирічної давнини, коли трапилася катастрофа російської субмарини «Курськ» і загинуло 118 членів екіпажу.

І як вишенька на тортик – міністр оборони Росії оголосив, що під час навчань «Кавказ – 2020» випробують нову важку вогнеметну систему ТОС-2 («Тосочка»). Мабуть, кремлівський генералітет від цієї заяви неабияк напружився. Адже нештатні ситуації в російській армії тривають дуже часто і супроводжуються бурхливим обговоренням у світових ЗМІ. Так і на цьогорічних навчаннях, якщо «Тосочка» не виправдає сподівань, а в гіршому випадку – наробить ще й лиха, то полетять генеральські «голови», а світова спільнота осудливо здихне.

Слід відзначити, що від сімейства ТОС-1 «Тосочка» відрізняється базою. Вогнеметні системи «Буратіно» і «Солнцепек» використовують для пересування шасі танка Т-72, ТОС-2 – змонтована на вантажівці «Урал». Вперше «Тосочка» з’явилася на знімках із репетиції військового параду в Підмосков’ї у червні цього року. Тобто відрізок часу від перших фото до навчань «Кавказ – 2020» дуже короткий.

Слідуючи за аналогією з розпіареною сумнозвісною «Арматою», росіяни дуже поспішають представити своєму народові нові перспективні військові розробки для чергових «перемог». У результаті вони виходять сирими та недоопрацьованими. А ще якщо зважати на заяву міністра оборони РФ про те, що «Тосочка» до військ ймовірно потрапить аж у 2025 році, то можна припустити, що роботи в конструкторів чимало.

 

Кореспондент АрміяInform

НАТО виділить Україні €70 млрд військової допомоги у 2026 році
НАТО виділить Україні €70 млрд військової допомоги у 2026 році

Країни НАТО підтвердили довгострокову підтримку України: у 2026 році вони нададуть €70 млрд на озброєння, військову допомогу та підготовку українських воїнів.

«Ми заходили першими»: боєць ССО «Дацент» розповів, як вижив після важкого поранення на Курщині
«Ми заходили першими»: боєць ССО «Дацент» розповів, як вижив після важкого поранення на Курщині

Бої на Курщині, поранення під обстрілом і сила побратимства: екскомандир розвідгрупи ССО «Дацент» розповів про свій шлях.

ССО ліквідували окупанта, який відмовився здаватися в полон: стрім
ССО ліквідували окупанта, який відмовився здаватися в полон: стрім

Оператори 3-го полку ССО оточили один із населених пунктів. Перед його зачисткою вони облетіли двори дроном і в одному з них виявили окупанта.

Обладнання без повної оплати одразу: Міноборони запустило підтримку для підприємств ОПК
Обладнання без повної оплати одразу: Міноборони запустило підтримку для підприємств ОПК

Міноборони продовжує програму пільгового фінансового лізингу для підприємств ОПК, яка дозволяє оновлювати та отримувати необхідне обладнання під 5% річних.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Електро-газозварювальник, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

RobotaUa Кухар-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

WorkUa Радіотелеграфіст (служба за контрактом ЗСУ)

від 20000 до 60000 грн

Софіївка

3 відділ Криворізького РТЦК та СП

Olx Дешифрувальник розвідувальних матеріалів

від 28000 до 150000 грн

Київ

Єдиний рекрутинговий центр ССО ЗСУ

WorkUa Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 121000 грн

Краматорськ

81 ОАеМБр

RobotaUa Водій

від 20000 до 130000 грн

Київ

67 ОМБр ДУК

ПУБЛІКАЦІЇ