Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….
У червні 2015 року під час бою на Світлодарській дузі Євген Поплавський дістав поранення, яке могло стати для нього фатальним. Проте Євген вижив, пройшовши через десяток складних хірургічних операцій. Щобільше, 29-річний ветеран продовжує жити повноцінним життям, будує плани на майбутнє та впевнено йде до їхньої реалізації.
Євген Поплавський родом із села Прилуки Овруцького району Житомирської області. У 2010-2011 роках проходив строкову службу в Донецьку. У 2012-му уклав контракт.
– Службу проходив у розвідроті 30-ї механізованої бригади. Планував навіть поїхати в миротворчу місію в Косово, та якось не склалося, – говорить боєць.
У березні 2014-го у частині, де проходив службу Євген, пролунав сигнал бойової тривоги, і його підрозділ вирушив на Рівненський полігон, а звідти – у Херсонську область, на адмінкордон з окупованим Кримом.
– Ми бачили, як на півострів прибувала російська бронетехніка, літали гелікоптери. Зокрема окупанти стягували військову техніку на територію заводу, що був неподалік. Пізніше нас передислокували на Арабатську стрілку – на випадок можливого прориву ворога з Криму. Прямо навпроти нас знаходилися позиції російських військових, над якими майорів триколор, – пригадує боєць.
Через деякий час батальйон, у якому служив Євген, вирушив у район проведення АТО. Першим випробуванням став славнозвісний рейд підрозділів 95-ї та 30-ї бригад у тил противника. Як і тисячі інших українських воїнів Євген гартувався у найзапекліших боях 2014 року. Савур-Могила, Степанівка, Міусинськ, Боково-Платове, Ясне, Лутугине – це далеко не всі населені пункти, де він побував того спекотного літа.
– Перша моя ротація в АТО тривала два місяці, з липня по вересень. Тоді разом з 95-ю бригадою ми пройшли майже всю Донецьку область і вийшли за 20 км від Луганська, в селищі Білому. Восени була ротація. Трішки відновилися, набралися сил, і – знову в бій, – розповідає ветеран.
З кінця січня до червня 2015-го – друга ротація в район проведення АТО. Це відрядження стало для Євгена останнім. 3 червня 2015 року під час зіткнення з противником поблизу селища Луганське, що на Донеччині, він зазнав важкого поранення. У тому бою загинув один із його товаришів, ще вісьмох було поранено.
– По радіостанції нас попередили, що до наших позицій прямує група противника – близько 30 осіб. Ми готувалися дати їм бій. Я встиг зробити лише кілька кроків, коли пролунали вибухи. Вмить почув дзвін у вухах. Спочатку не збагнув навіть, що трапилося. Присів. Побачив, що стікаю кров’ю. Але болю я не відчував. Мене перебинтували і окопами привели до БМП, – пригадує Євген.
Побратими швидко надали першу допомогу та доправили пораненого бійця до лікарні. Спочатку – до Артемівська, далі – вертольотом до Харківського шпиталю, а звідти – вже до Києва.
Після складної операції Євгена ввели в штучну кому, щоб зменшити навантаження на мозок, адже стан хлопця був критичний. Коли боєць прийшов до тями, на його правому оці була пов’язка і… величезна вм’ятина у голові. Роздроблені кістки черепа лікарям довелося видалити.
– В мене поцілили відразу два осколки. Перший – у скроню, другий пройшов крізь око, прошив мозок і зупинився біля задньої стінки черепа. Кілька днів, як прийшов до тями, я запитував лікаря, що з моїм оком? Певний час він ухилявся від відповіді, поки не промовив: «Жень, у тебе немає ока…» Чесно скажу, змиритися з цим було важко. Але людина до всього звикає, – говорить боєць.
Один осколок лікарям вдалося видалити, інший, що поцілив у око, назавжди залишиться у голові чоловіка: діставати його надто ризиковано. За словами лікарів, поранення, якого зазнав Євген Поплавський, мало бути смертельним, і те, що він вижив – справжнє диво.
– Багато хлопців після важких поранень довго не можуть змиритися та прийняти нову дійсність. Але я справився, адже у мене була надзвичайно сильна підтримка від найрідніших мені людей: мама і кохана завжди були поряд, – каже герой матеріалу.
Наприкінці жовтня 2016-го Євген пережив чергову складну операцію. Канадські лікарі виправили дефект черепа бійця, закривши його великою титановою пластиною.
– Чесно кажучи, погоджуватись на цю операцію було складно. Перед поїздкою у шпиталь сказав мамі: «Мені не страшно було заходити в будинок або заглядати в підвал, де міг сидіти озброєний бандит, а на операцію чомусь лячно», – згадує боєць.
Попри складне поранення та відсутність ока Євген два роки поспіль, у 2017-му та 2018-му, виступав на «Іграх Нескорених». Змагався у стрільбі з лука. Говорить, на це його підбурив знайомий.
– Ця дисципліна була для мене в новинку. Але я подумав: якщо я з автомата стріляю влучно, то хіба з луком не впораюся, – всміхається боєць. – До змагань готувався у Житомирі, на базі однієї зі спортивних шкіл. На «іграх» двічі виходив до фіналу, але трішки не вистачило досвіду для перемоги. Загалом ця дисципліна мені дуже подобається, шкода тільки, що з лука чергами стріляти не можна, – жартує він.
Попри все пережите боєць не втрачає надії і будує плани на майбутнє. У найближчих – протезування ока. Але для цього потрібна ще одна серйозна косметична операція. Також Євген планує здобути вищу освіту, а у перспективі – розпочати власну справу. Каже, що має кілька ідей, потрібно лише знайти кошти на їхню реалізацію. Та найбільше він мріє, щоб закінчилась війна і Україна нарешті здобула перемогу.
@armyinformcomua
Дронарі 414 бригади безпілотних систем ЗСУ за 2 дні знищили 116 російських штурмовиків і велику кількість ворожої техніки.
На світанку окупанти спробували прорватися на штурм колоною бронетехніки. Понад два десятки одиниць техніки, включно з бойовими машинами десанту, висунулись у бік Часового Яру.
Володимир Зеленьский провів телефонну розмову з Президентом Аргентини Хавʼєром Мілеєм.
Екіпажі ударних БПЛА підрозділу Shadow розбомбили багато схованок росіян, а потім ще й підпалили посадку з ними.
Оператори батальйону безпілотних систем 63 механізованої бригади лише за останні два вильоти знищили 20 окупантів.
Нещодавно петиція про те, щоб надавати військовослужбовцям можливість самим обирати собі спорядження, набрала 25 тисяч голосів.
від 20500 до 20500 грн
Городок (Житомирська обл.)
Військова частина А2192
від 27000 до 31000 грн
Ковель
Військова частина А4825
Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….