ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На яких вершинах майорів прапор України

Новини Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 23 Серпня 2020, 8:34

23 серпня в Україні святкують День Державного Прапора. Українці пишаються своїм прапором. Тому наш синьо-жовтий стяг побував у багатьох куточках планети: в Антарктиді, на Евересті, на найвищому вулкані світу і навіть у космосі. АрміяInform пропонує  ознайомитися з цікавими місцями, де майорів прапор України.

Прапор України і найвищі гори у світі

  • 1991 року першими, хто підняв тільки-но затверджений синьо-жовтий стяг на одну з найвищих гімалайських верхівок Манаслу (8156 м), були легендарні харків’яни – Сергій Бершов та Віктор Пастух.
  • 1994-го український прапор замайорів на Дхаулагірі (8167 метрів над рівнем моря).
  • 1997 року Сергій Бершов разом із одеським альпіністом встановили національний прапор на іншому восьмитисячнику – Нанга-Парбат.
  • У 2016 році українські альпіністи Олександр Оришко, Денис Пєсков, Юрій Гаврилюк та Андрій Єрко встановили наш прапор на вершині найвищого вулкана світу — Охос-дель-Саладо в Андах. Його висота — 6872 метри.
  • Український прапор на найвищій горі Південної Америки Аконкагуа замайорів у лютому 2016-го.
  • 2016 року Ірина Галай – перша українка, яка підкорила Еверест, розгорнула там український прапор.
  • 23 серпня 2018 року українські альпіністи-аматори встановили український прапор на горі Монблан.

Прапор України і космос

  • 19 листопада 1997 року перший (і до наших днів єдиний) космонавт незалежної України Леонід Каденюк на кораблі NASA полетів у космос. Каденюк здійснив політ у складі американської команди на шатлі Columbia. Він був першим, хто полетів у космос із українським прапором.
  • Другою людиною в космічному просторі, яка розгорнула національний прапор України, стала американка українського походження Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, яка була нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня «За мужність і відвагу, виявлені в освоєнні космічного простору, зміцнення дружби між українськими та американськими народами» у 2007 році.
  • Третьою людиною, яка розгорнула український прапор у космосі став американський астронавт Рендольф Брезнік, син якого народився в Україні.

І ще кілька цікавих фактів

  • 20 серпня 2014 року руфер Mustang пофарбував верхню половину золотої зірки на висотній будівлі в Москві в синій колір, зробивши її у такий спосіб «українською» (до речі, рік потому – у річницю Майдану на тій самій будівлі знову майорів український прапор).
  • Найбільший прапор України має розмір 40×60 метрів. Він був внесений до Книги рекордів України. Його площа – 2400 квадратних метрів, а важить він майже 120 кг.
  • Найбільший намальований національний прапор з’явився в Києві у червні 2014 року. На Оболонській набережній тисячі жителів столиці розмалювали частину бетонного укосу площею 1750 квадратних метрів.
  • Найбільший прапор України з квітів створили у Пирогові під Києвом 23 серпня 2016-го. Стяг на площі 15 тисяч квадратних метрів виклали з чорнобривців і петуній.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
@armyinformcomua
Сили оборони зірвали російську стратегічну наступальну операцію, заплановану на березень — Президент
Сили оборони зірвали російську стратегічну наступальну операцію, заплановану на березень — Президент

Інтенсивність штурмів, масштаб протистояння не той, який був запланований росіянами і був обіцяний їхнім командуванням політичному керівництву росії.

Перевірено, міни працюють: майже сім сотень окупантів загинуло від інженерних боєприпасів за лютий
Перевірено, міни працюють: майже сім сотень окупантів загинуло від інженерних боєприпасів за лютий

За лютий на інженерних загородженнях, встановлених Українським військом, знищено 678 окупантів, 120 одиниць озброєння та військової техніки та 19 інших цілей.

ЄС запровадив санкції проти чотирьох проросійських пропагандистів
ЄС запровадив санкції проти чотирьох проросійських пропагандистів

Рада ЄС ухвалила рішення про замороження активів на території ЄС, заборону на в’їзд та транзит для чотирьох осіб, котрі у тому числі виправдовують агресію рф

Замість евакуації тіл росіяни займаються мародерством та обезголовленням власних загиблих — перехоплення ГУР
Замість евакуації тіл росіяни займаються мародерством та обезголовленням власних загиблих — перехоплення ГУР

Перехоплення воєнної розвідки засвідчує, що замість гідного поховання, на російських солдатів чекає сокира товаришів за наказом зверху.

Їхали на позицію, але стали ціллю: чернігівські прикордонники знищили вогневу групу ворога
Їхали на позицію, але стали ціллю: чернігівські прикордонники знищили вогневу групу ворога

Пілоти 105-го Чернігівського прикордонного загону імені князя Володимира завдали ударів по ворожій мобільній вогневій групі.

«В них зараз 10 активних позивних»: у Куп’янську ізольовані близько двох десятків росіян
«В них зараз 10 активних позивних»: у Куп’янську ізольовані близько двох десятків росіян

Наразі в центральній частині Куп’янська лишається близько 20 окупантів. Вони виснажені та повністю відрізані від наземного постачання.

ВАКАНСІЇ
Артилерист/ка на САУ, БМ-21 (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Номер обслуги 155 окремого батальйону територіальної оборони

від 21000 до 51000 грн

Степанівка, Сумська область

Водій-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП

Оператор-радіотелефоніст, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Навідник міномета

від 20000 до 120000 грн

Обухів, Київська область

Інструктор з інженерно-саперної справи

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

--- ---