— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…
З 1 до 18 серпня у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут (ВІТІ.—Ред.) тривала вступна кампанія з набору курсантського складу. З якими ж результатами вона пройшла, які спеціальності були у топі й скільки дівчат вступило цього року до вишу?
Про це й не тільки читачам АрміяInform пропонуємо дізнатись зінтерв’ю із заступником голови приймальної комісії вишу — заступником начальника інституту з навчальної роботи полковником Олексієм Сілком.
Держзамовлення виконано на 100 %
— Цього року вступну кампанію ускладнили карантинні умови. Дуже приємно, що 2020-го до нас надійшло понад 1000 особових справ. Для написання заяв і проходження вступних випробувань прибуло 560 юнаків і дівчат з різних куточків України.
—Які були етапи вступу?
—З 1 до 11 серпня вступники подавали заяви та документи. З 3 до 14 серпня тривав конкурсний відбір, що традиційно передбачав три етапи: оцінювання рівня фізичної підготовленості, заключна медична комісія тапрофесійно-психологічний відбір. Всі, хто успішно пройшов випробування, потрапиву рейтингові списки рекомендованих до зарахування. 15 та 16 серпня абітурієнти обирали спеціальності навчання, і вже 17 серпня видано Наказ про зарахування. А наступногодня всіх зарахованих виключено з бази ЄДЕБО.
— Скільки вступників стануть курсантами у 2020 році?
—Цьогорічне держзамовлення ВІТІ виконало на 100 % — отримали 335 майбутніх курсантів. З них 324 — цивільна молодь — школярі, ліцеїсти. Також за фаховими випробуваннями могли вступити на 3-й курс випускники Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. 15 з них посіли місця в держзамовленні, склавши іспити.
До інституту вступила 41 дівчина
— Які ж із фахівбули найпопулярнішими серед вступників?
—Найбільший попит мали спеціальності: «Комп’ютерні науки», «Кібербезпека» та «Телекомунікації та радіотехніка». Надзвичайно багато особових справ прийшло саме на них.
— На яку з них був найвищий конкурс?
— «Військове управління»і«Телекомунікації та радіотехніка»— 2,5 особи на місце.
—ВІТІ славиться підготовкою за унікальною спеціальністю «Озброєння та військова техніка». Як склалася доля вступників, які обрали її?
—Дуже цікава та популярна спеціальність, адже під час навчання тут курсанти вивчають радіоелектронні інформаційні системи, оперативну техніку та спецозброєння. Спеціальність набуває шаленого попиту й стосується робототехніки та безпілотних літальних апаратів. Цього року державне замовлення на цю спеціальність — 8 осіб. На 8 місць ми отримали 24 вступники, які обрали її за першим пріоритетом. Судячи з їхніх результатів ЗНО — через 4 роки отримаємо висококласних фахівців у цій галузі.
— Скільки дівчат вступило? Адже нині активно впроваджують гендерну рівність у ЗС України.
—41 дівчина. Всі вони талановиті, фізично розвинені, здорові й розумні. Дівчата обрали найпопулярніші спеціальності —«Телекомунікації та радіотехніка»,«Кібербезпека».
—З яких регіонів України до вашого вишу вступають найчастіше?
—Зазвичай— центральний та північний регіони. Найбільше хлопців і дівчат вступило з міста Чернігів та Чернігівської області — їх 36. Також дуже приємно, що збільшиласякількість вступників із Західної України.
—І на останок: що чекатиме нановоприбулих курсантів?
—25 серпня нове покоління прибуде до стін вишу, де вони проведуть незабутні 4 роки свого курсантського життя. Вже на наступний день хлопці йдівчата поїдуть на полігон для проходження Первинної військово-професійної підготовки тривалістютри тижні, затимскладуть Присягу на вірність Українському Народові.
Матеріали надані інформаційно-агітаційною групою Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
Анастасія Рудніцька
@armyinformcomua
Упродовж доби окупанти завдали 466 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.
За минулу добу ворог втратив 1580 бійців та 52 артилерійські системи різних зразків.
У Чорному морі 1 ворожий корабель, який є носієм крилатих ракет «калібр» загальним випалом до 4 ракет.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з багатопартійною делегацією Саейми Латвії на чолі зі Спікеркою Дайгою Мієрінею та подякував за політичну, гуманітарну, військову підтримку України й відзначив виділення 0,25 % ВВП країни щороку на оборонні потреби нашої держави.
Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень. Українські захисники продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдаючи йому вогневого ураження.
російська пропаганда вкотре намагається підірвати довіру до Збройних Сил України та моральний дух суспільства, поширюючи фейк про нібито страту українського військового за відмову виконувати наказ. Ця вигадка — ще один елемент інформаційної війни, спрямованої на те, щоб викликати страх, недовіру та деморалізацію як серед військових, так і серед цивільного населення.
від 21000 до 51000 грн
Степанівка, Сумська область
— Розкажіть, будь ласка, про те, як змінювалися засоби РЕБ/РЕР протягом періоду широкомасштабного вторгнення? — На початок широкомасштабки весь аналоговий РЕБ — це був білий шум. Було…