ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Американський хижак F-15E Strike Eagle проти Cу-34

4 Липня 2020
Американський хижак F-15E Strike Eagle проти Cу-34

«Су-34 назван лучшим в мире ударным самолетом» – так заявляють росіяни. А що ж на практиці? Адже лише експлуатація в бойових умовах дає відповідь на запитання, яка техніка найкраща.

McDonnell Douglas F-15E Strike Eagle – американський двомісний винищувач-бомбардувальник уперше взяв участь у військовій операції у 1991 році під час війни в Перській затоці. «Орли» добре себе зарекомендували в різних війнах і конфліктах. Крім армії США, у бойових операціях брали участь F-15E ВПС Саудівської Аравії. Всього ж у реальних бойових операціях брали участь кількасот  F-15E.  Від протидії протиповітряних засобів противника втрачено три літаки.

Російські винищувачі-бомбардувальники Су-34 вперше пішли в бій у серпні 2008-го під час військової агресії проти суверенної Грузії.  У боях використали два літаки. У 2015-му росіяни перекинули 6 Су-34 в Сирію для захисту диктаторського режиму.

Обидва літаки створювали для завдавання ракетних і бомбових ударів по військових об’єктах, аеропортах, бронетехніці й піхотних підрозділах. Відомий лише один випадок (1991 рік), коли в повітрі F-15E Strike Eagle перехопив іракський МіГ-29. Під час бою МіГ випадково збив інший іракський МіГ-29, не завдавши шкоди американському літаку. Електронне оснащення F-15E і досвід його пілота не залишили жодного шансу на перемогу розрекламованим російським МіГам.

На відміну від пілотів F-15E, «путінські соколи» не мають бойового досвіду і рівня підготовки американців. Тому, порівнюючи технічні характеристики літаків, експерти захоплюються порівнянням конструкції, озброєння, РЛС, але часто не беруть до уваги рівень підготовки пілотів і результати бойового застосування техніки. Тому цифри, які на відміну від людей не вміють перекручувати й перебільшувати, є найкращими експертами у сфері ефективності застосування озброєнь та коефіцієнта корисної дії будь-якої армії світу. Даємо їм «слово».

F-15E Strike Eagle Cу-34
перший політ 1986 рік 1990 рік
початок експлуатації 1988 рік 2014 рік
на озброєнні США

Саудівська Аравія

Південна Корея

Ізраїль

Сінгапур

Росія
вироблено понад 500 122 (на 2020 рік)
участь у бойових операціях Перська затока

Балкани

Ірак

Лівія

Афганістан

Грузія

Сирія

Кількість залучених  до бойових операцій літаків понад 200 од. 8 од.

Як кажуть у таких випадках, проти фактів не попреш…

 

4
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Армії світу