ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Шість років тому над Пісками знову замайорів прапор України

Історія Новини
24 Липня 2020, 18:34
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

24 липня 2014 року українська армія звільнила селище Піски, що в передмісті окупованого Донецька. Операція розпочалася 21 липня зі штурму танкістами окремої механізованої бригади «Холодний Яр» укріпрайону бойовиків і завершилася 24 липня підняттям українських прапорів над селищною радою й будинком культури. Того ж дня звільнено розташоване поруч селище Первомайське, а транспортна розв’язка на Авдіївку, де між Первомайським та Пісками розташовувалися укріплення бойовиків, була взята під контроль та отримала назву «Республіка міст».

21 липня четверта зведена батальйонна тактична група окремої механізованої бригади під командуванням підполковника Дмитра Кащенка розпочала штурм — дві групи танків і БМП штурмували укріпрайон на розв’язці та блокпост у районі «Вольво-центру».

На ворожому блокпості танк капітана Лавренка поцілив у панцирник противника, знищивши його, а ще один вивів зі строю. Також екіпаж ліквідував три автобуси з живою силою, уразив їхні вогневі точки. Коли противник розпочав мінометний обстріл, під який потрапили БМП та піхота його групи, екіпаж Олександра Лавренка негайно вирушив на позицію мінометної батареї противника і знищив її. Коли закінчилися боєприпаси, танкісти давили ворога гусеницями. Під час маневрування під вогнем танк підірвався на ворожому фугасі, навідник молодший сержант Олександр Вохрамєєв та механік-водій солдат Андрій Кулягін загинули на місці, а важкопоранений Олександр Лавренко, щоб не потрапити у полон до ворога, підірвався гранатою…

Один з танків групи Дмитра Кащенка під час бою за транспортну розв’язку зайшов у селище Первомайське, де був підбитий противником, однак екіпажу вдалося покинути машину. Під час їхньої евакуації поранено самого Дмитра Кащенка.

Того дня загинули шестеро військовослужбовців, 11 зазнали поранень.

24 липня Піски за підтримки артилерії штурмувала бронетехніка та піхота окремої механізованої бригади «Холодний Яр» з бійцями батальйонів «Дніпро-1», «Шахтарськ», «Донбас», добровольцями «Правого сектору».

На світанку з району зосередження колони рушили у напрямок Пісків. Розгорнувся зв’язок, зайняла позиції артилерія, визначили й уточнили координати цілей для ураження. Штурм розпочався з артпідготовки по ворожих укріпленнях. Піхота та бронетехніка ввійшли у селище з боку Донецького летовища, перерізали трасу Дніпро – Донець та закріпилися у селищі. Тоді ж узято під контроль і Карлівку.

На кадрах, відзнятих того дня, що стали історичними, можна побачити героїв новітньої історії України.

Ці світлини зроблені заслуженим журналістом України кореспондентом газети «Голос України» Олександром Клименком, якого автор цього матеріалу охороняв та супроводжував гарячим літом 2014-го.

Фото Олександр Клименко

Кореспондент АрміяInform

Україна та Євросоюз запускають програми на €343 млн для розвитку технологій подвійного призначення
Україна та Євросоюз запускають програми на €343 млн для розвитку технологій подвійного призначення

Єврокомісія, МОУ, уряди Франції та Фінляндії уклали угоди щодо розширення промислових спроможностей у сфері технологій подвійного призначення та ОПК.

Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International
Мільйони євро на оборонні технології: Уряд запускає міжнародні гранти від Brave International

Тепер Україна разом із союзниками створюватиме спільні фонди, щоб видавати гранти найкращим defense-tech розробникам з усього світу.

Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті
Найгарячіше на Гуляйпільському напрямку: Генеральний штаб повідомив про ситуацію на фронті

Від початку доби агресор 57 разів атакував позиції Сил оборони, українські війська виснажують ворога вздовж усієї лінії бойового зіткнення та у ворожому тилу.

Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру
Ворог атакував Сумську громаду трьома реактивними БПЛА: є поранені, пошкоджено інфраструктуру

Окупанти завдали удару по Сумській громаді, унаслідок чого по медичну допомогу звернулось 18 людей.

ВАКАНСІЇ
Водій-електрик, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Покровськ

Бахмутський ОБ ТрО

Інспектор прикордонної служби (1 прикордонний загін)

від 25000 до 125000 грн

Рівне, Рівненська область

снайпер 144 окремої піхотної бригади

від 20000 до 120000 грн

Чернігів, Чернігівська область

Водій-номер обслуги(ППО) військовослужбовець

від 121500 до 126000 грн

Краматорськ, Донецька область

Лікар медичного пункту ДО В/Ч А4729

від 21000 до 24000 грн

Київ, Київська область

Радіотелеграфіст у 66 ОМБр ім. князя Мстислава Хороброго ЗСУ

від 50000 до 120000 грн

Київ, Київська область