Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…
21 липня 2014 року в результаті вдало проведеної операції звільнене місто Дзержинськ, нині Торецьк, що на Донеччині.
…Літо 2014 року. Збройні Сили України, частини Національної гвардії та добровольчі батальйони крок за кроком тіснили ворога з української землі. 21 липня черга дійшла і до Дзержинська.
Вивчивши реальну обстановку штаб антитерористичної операції розробив план звільнення міста. За задумом керівництва, першими непомітно в Дзержинськ мали увійти групи спеціального призначення, ліквідувати активні точки спротиву бойовиків та зайняти приміщення міськради. А далі вже армійські підрозділи закривали і блокували всі виїзди з міста.
Уранці на цивільних авто, минаючи виставлені блокпости, розвідники непомітно і тихо ввійшли в місто. У парковій зоні бійці однієї з груп виявили замасковану інженерну машину розгородження – ІМР-2. Це був сигнал – ворог поруч. Перевірили «трофей» на наявність мінно-вибухових предметів, і рушили далі…
Основна група направилась у центр до будівлі міськради, а інша – проводила розвідку на сусідніх вулицях. Спочатку все проходило спокійно, місто було безлюдне. Проте спецпризначенці добре розуміли – напружена тиша дуже оманлива. І коли приміщення міської ради та ті, хто там перебував, вже були під контролем армійців, до середмістя почали підтягуватись бойовики. Їхні позиції знаходилися в житлових будинках неподалік. Зав’язався бій, ворожі сили, що переважали, намагались вирвати ініціативу в розвідників і повернути під контроль міськраду.
– Як тільки ми почули, що в центрі наростає бій, одразу вирушили на підтримку, – пригадує один із військових другої групи. – Максимально швидко і непомітно добрались до будівлі. Оцінили обстановку і вирішили зайняти позиції з тилу міськради. Відкрита площа перед будівлею дозволяла оборонцям доволі чітко контролювати ситуацію і відбивати ворожі атаки, а ось тильна сторона була вразливою. І подальші дії підтвердили правильність такого рішення.
Захисники міськради відбивали ворожі атаки, а група прикриття зайняла позиції. Очікувати довелось недовго. Як і розрахував командир, ворог добре знав місцевість, і отримавши гідну відсіч перед центральним входом, почав заходити з тилу. Підпустивши бойовиків, розвідники вдарили чітко і результативно. Ворог не очікував такого спротиву – відступив і почав перегруповуватись. Бій тривав кілька годин, осколки гранати поранили командира групи. Тим часом з боку окупованої Горлівки до міста на підмогу противнику рушила ворожа бронегрупа – танки, БТРи й піхота…
…БТР викотився зовсім поруч із позицією нашої групи і двома пострілами з РПГ один із розвідників у нього вцілив. Водночас ворожий снайпер важко поранив і самого гранатометника. Під прикриттям димових шашок пораненого евакуювали за підбитий автобус і надали допомогу. Тоді практично весь особовий склад групи зазнав поранень. Важкопоранений спецпризначенець завдяки вчасно наданій допомозі товаришів та божій ласці вижив і після тривалого лікування знову зайняв місце в армійському строю.
…Два ворожі танки методично обстрілювали міськраду. З гранатометів бійці намагались поцілити у них. Один із пострілів виявився вдалим, заряд потрапив під башту, заклинив її, і танк відкотився назад. А поява в небі українських літаків остаточно відбила бажання ворога атакувати. Крім того, до околиць міста вже підтягувались колони танків з піхотою під жовто-синіми прапорами і ворог відступив, зазнавши значних втрат у живій силі й бронетехніці. А після того, як основні сили завершили часткове охоплення Дзержинська, захисники «руського миру» просто втекли у напрямку Донецька і Горлівки.
До вечора 21 липня сили АТО вже повністю контролювали місто.
Фото з мережі інтернет
Наступного тижня Президент України Володимир Зеленський відвідає Сполучені Штати Америки, виступить на Генеральній Асамблеї ООН, зустрінеться з представниками американських оборонних та енергетичних компаній, а також з українською громадою.
Пілоти роти ударних безпілотних авіакомплексів Muramasa 109-ї окремої бригади Сил тероборони ЗСУ знищили танк, РСЗВ «Град» та купу автівок ворог.
Бійці 110 механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка показали, як український розвідувальний БПЛА «Лелека-100» коригує удари по ворожій техніці на Покровському напрямку.
Бійці 425 штурмового батальйону «Скала» провели допит полоненого, який виявився громадянином України, що став на шлях зради.
На Харківському напрямку окупанти намагаються наситити свої передові позиції засобами окопного РЕБ. Утім, він має слабкі місця, якими користуються українські оператори БПЛА для того, щоб ефективно уражати військову техніку та озброєння, а також живу силу ворога.
Президент Володимир Зеленський заявив, Силам оборони України вдалося зменшити штурмовий потенціал окупанта на Донеччині.
Захищаємо світ
від 20000 до 25000 грн
Васильків
Військова частина А1789
від 23000 до 53000 грн
Степанівка, Сумська область
від 25000 до 125000 грн
Київ
Морська Піхота ЗСУ
Про те, який літак спромігся підтверджено збити F-16 під час реального повітряного бою, розповідає АрміяInform. Обставини інциденту реконструювали, тож повітряний бій…