Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…
На Миколаївському суднобудівному заводі триває доковий ремонт та технічне відновлення середнього десантного корабля національного флоту «Юрій Олефіренко».
Наразі найбільший десантний корабель Військово-Морських Сил ЗСУ розмістили на стапель-палубі корабельного доку заводу. На кораблі проводять роботи з очищення, дефектації, ремонту та фарбування зовнішньої обшивки й конструкцій корпусу десантного корабля. Планом докового ремонту передбачено ремонт гвинто-стернової та дейдвудної систем, а також донно-забортної арматури.
До слова, взимку цього року на потужностях цього ж суднобудівного підприємства відремонтовано системи головного двигуна та дизель-генераторів, носової артилерійської установки АК-230, конструкцій і механізмів десантної апарелі корабля «Юрій Олефіренко».
Нагадаємо, що функціональне призначення десантних кораблів та катерів у системі бойового застосування ВМС України полягає у забезпеченні транспортування у визначені райони виконання бойових завдань підрозділів морської піхоти або спецпризначення зі штатним озброєнням і технікою з їхнім подальшим десантуванням на узбережжя.
До речі, днями заводчани Миколаївського суднобудівного заводу завершили технічне відновлення десантного катера «Сватове». Вперше після ремонту цей катер взяв участь у військово-морських навчаннях з фактичною висадкою морського десанту та техніки.
Крім того, нещодавно фахівці заводу відновили боєздатність малого броньованого артилерійського катера «Нікополь», незаконно захопленого й пошкодженого росіянами поблизу Керченської протоки. Також на цьому заводі вже пройшов плановий ремонт інший подібний катер — «Вишгород».
Слід наголосити, що кілька тижнів тому Миколаївський суднобудівний завод прийняв на ремонт ще два малі броньовані артилерійські катери ВМС України «Аккерман» і «Бердянськ». На «Аккермані» пройде плановий ремонт. А на «Бердянськ» чекає повне відновлення конструкцій корпусу, систем і механізмів для усунення ушкоджень, отриманих під час обстрілу російською авіацією та кораблями 25 листопада 2018 року.
Фото з Facebook-сторінки «Миколаїв — місто кораблів»
Загарбники продовжують обстрілювати прикордонні території Чернігівської, Сумської та частини Харківської областей. Всього протягом минулої доби нараховано 103 обстріли (389 вибухів) із різних видів озброєння.
На півночі Харківської області на найближчому до обласного центру відтинку в районі населених пунктів Липці, Глибоке та Лук’янці російські військовослужбовці масово відмовляються виконувати завдання через ефективну бойову роботу українських дронарів.
Військовослужбовці відділу «Новоселиця» врятували правопорушника, який заблукав у горах. Його знайшли змерзлого, голодного та дезорієнтованого після більш ніж півдобового перебування у лісі.
Протягом минулої доби, 4 жовтня, піротехнічні підрозділи ДСНС України обстежили територію площею 148,81 га і знешкодили 253 одиниці вибухонебезпечних предметів, зокрема 2 авіаційні бомби.
Бійці підрозділу ударних БПЛА «Рубака» 77 аеромобільної Наддніпрянської бригади знищили ворожий зенітно-ракетний комплекс «Бук».
Станом на ранок 5 жовтня за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донеччини.
Захищаємо світ
від 23100 до 53100 грн
Стрий
Військова частина А2847
Про обмін полоненими і співпрацю з ООН, про Міжнародний Комітет Червоного Хреста і права військовозобов’язаних та чимало іншого кореспондентка АрміяInform запитала в Уповноваженого Верховної Ради…