ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Біороботи: інтелектуальні копії морської фауни на службі армії

Прочитаєте за: 4 хв. 8 Липня 2020, 13:50 8

Сучасний розвиток технологій дає можливість у недалекому майбутньому створити повністю автономні роботи для ведення бойових дій. Спроможності механічних виробів досягнуть такого рівня, що люди стануть найслабкішим ланцюжком у низці оборонних систем і компонентів. Головна перевага роботів — в їхній здатності ухвалювати рішення в дуже короткий проміжок часу, значно менший, ніж потрібно людині-оператору. Роботи здатні працювати та виконувати бойові завдання в умовах, які для людини є смертельними. Відсутність втручання людини знижує ймовірність помилки, роботи не знають страху та почуття помсти, здатні виконувати завдання без людських емоцій. Програмування таких комплексів дозволить уникнути ухвалення хибних рішень і скоротить небойові втрати особового складу на полі бою. Для виконання розвідувальних завдань вони — надійні збирачі інформації, оскільки позбавленні відчуття страху й інстинкту самозбереження. Робот, оснащений інфрачервоним, акустичним та іншим обладнанням, здатен зібрати максимальну кількість інформації в режимі реального часу. Нині у світі активно розробляють роботів для військових потреб. Нерідко за основу конструкції беруть особливості будови представників тваринного світу. Адже використання схем і рішень, які виникли протягом мільйонів років еволюції, є обґрунтованим і логічним.

Робот-риба

Американці створили робота-рибу Silent Nemo, здатного проникнути в найзахищеніші куточки ворожої акваторії. При цьому робот уміло маскується під звичайну лускувату — тунця. І дуже вдало копіює рухи справжньої риби, навіть з невеликої відстані їх важко розрізнити. Silent Nemo завдовжки 1,5 метра, вага близько 45 кг, швидкість руху до 75 км/год. Робот-тунець може діяти як на водній поверхні, так і пірнати на глибину до 90 метрів. І здатен працювати в трьох режимах: автономно, коли вся енергія надходить зі встановлених на комплексі акумуляторів, а ним керує програма його комп’ютера; напівавтоматично, коли «тунцем» керують дистанційно; третій режим, коли роботом керують з допомогою гнучкого кабелю завдовжки до 150 метрів. У всіх варіантах використання Silent Nemo є досить ефективним засобом отримання інформації. Цей робот постійно вдосконалюють, і технічні характеристики у серійної моделі можуть бути значно кращими, ніж зазначені.

Робот-лобстер

Інженери Морського наукового центру Північно-східного університету на замовлення ВМС США розробили автономні підводні протимінні роботи, що за будовою дуже схожі на омарів. Вага «омара» становить 3,86 кг, довжина — 61 см, ширина — 40 см, він має вісім лапок — по чотири з кожного боку, а також дві клешні-маніпулятори. Має автономне живлення від батарей, що дозволяє працювати до трьох годин на глибинах до 50 метрів навіть в умовах сильної течії. Радіус дії від командного пункту — до 1400 метрів. Створений для виконання протимінних робіт.

М’якотілий робот-восьминіг

Інженери з Італії виявили перевагу м’якого тіла восьминога для робототехніки. Подібний зразок здатен плавати, тримати предмети й плазувати, а також використовує в набагато меншому обсязі інтелектуальні потужності для функціонування. Замість того, щоб рухатися математично передбачуваним чином, як «тверді» машини, робот-восьминіг здатен стискуватись, переміщуватись хвилястими рухами та скручуватись. У «восьминога» немає жорстких кінцівок і нерухомих вузлів, що є важливою перевагою, оскільки такий робот може пристосовуватись до навколишнього середовища.

І наостанок варто зазначити, що в США, Японії, Південній Кореї, Західній Європі розроблено низку цікавих роботів: медуз, міног, павуків та інших копій тваринного світу. Повз увагу військових такі винаходи не проходять і з часом перетворюються на бойові засоби сучасної армії.

P.S. Про тактику застосування цих та інших біороботів в наших наступних публікаціях.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Лонгрід