ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вінницькі благодійники придбали дрон для військових

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Липня 2020, 15:38

За словами волонтера Дениса Романовського, квадрокоптер придбали в Англії на аукціоні вживаної техніки. Вартість гаджета сягає 1 тисячі американських доларів. Придбати його допомогли  литовські друзі. Один із них, волонтер Йона Сохман, додатково передав нашим військовим планшет для керування апаратом.

Боєць на псевдо «Маркіз» говорить, що первинне призначення квадрокоптера – розвідка.

– Завдяки йому можемо оглянути нові позиції противника, зафіксувати техніку. Також використовуємо безпілотник для коригування вогню артилерії, – говорить військовий.

Максимальна швидкість апарата за сприятливих умов сягає 40 метрів за секунду. Він літає на відстань до 5 кілометрів, піднімається на висоту близько 500 метрів та переносить вантаж вагою понад 2 кілограми. Оскільки це цивільна версія коптера, вона легка в керуванні. До того ж на ньому встановлені сенсори для обходу перешкод, що не дозволять пошкодити гаджет через неуважність оператора.

Наразі волонтери збирають гроші на модернізацію безпілотника, що розширить його можливості. Зокрема, за підтримки київських інженерів техніку укомплектують антенами для посилення дальності зв’язку, акумуляторами підвищеної ємності й механізмом для скидання вибухівки або агітматеріалів. Після апгрейду дрон відправлять на передову до однієї з бойових бригад.

Це буде вже четвертий подібний апарат, який передають вінницькі волонтери бійцям ООС.

Фото зі сторінки Дениса Романовського

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook