ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ВМС ЗС України можуть поповнити 16 патрульних катерів Mark VI

Прочитаєте за: 2 хв. 6 Липня 2020, 18:44

Принаймні є всі підстави на це сподіватися. Адже минулого місяця Агентство Міністерства оборони США з військової співпраці (Defense Security Cooperation Agency) повідомило Конгрес США про майбутній продаж Україні по лінії американської програми міжурядових іноземних військових продажів (Foreign Military Sales) шістнадцяти патрульних катерів Mark VI. Як зазначив командувач ВМС ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа, цей багатовекторний катер ідеальний для наших дій на Азовському морі, він посяде гідне місце на вітчизняному прибережному флоті.

Умови поставки катерів передбачають навчання екіпажів і технічну підтримку. Разом з кораблями Україна отримає 32 дистанційно керовані артилерійські установки MSI Seahawk A2 (по дві на катер) з 30-мм автоматичними гарматами Mk 44 Bushmaster II (плюс вісім запасних гармат), 20 електронно-оптичних систем FLIR (включаючи чотири запасних), 16 інфразвукових випромінювачів LRAD (Long Range Acoustic Device), 16 систем державного розпізнавання, а також засоби зв’язку, запчастини та різне супутнє обладнання.

Як з’ясувало Інформаційне агентство АрміяInform, патрульні катери Mark VI розроблені на базі багатоцільового катера Archangel на замовлення Управління експедиційних сил (NECC — Naval Expeditionary Combat Command) ВМС США. Вони можуть мати різні конфігурації обладнання та здатні базуватися на десантних кораблях. Передбачається, що ними поетапно замінять патрульні катери Mark V і Sea Ark, перші з яких почали надходити ще в 1984 році.

Катер Mark VI має алюмінієвий корпус, а його рубка, двигуни і паливний бак захищені бронею, що здатна витримувати влучання зі стрілецької зброї. Завдовжки по ватерлінії — майже 24 метри, а найбільша довжина становить 26 метрів. Силова установка катера складається з двох дизельних двигунів багатопаливного типу з водометами та забезпечує йому максимальну швидкість для тривалого застосування — 35 вузлів і максимальну швидкість для короткочасного застосування — 41 вузол. Дальність ходу нового катера на крейсерській швидкості в 30 вузлів становить близько 600 миль.

Стандартно катер озброєний двома автоматичними 25-мм артустановками від BAE Systems «Rafael Mk 38 Mod 2» з дистанційним управлінням і шістьма 12,7-мм кулеметами M2, що встановлені на турелях.

13
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram