ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ваш тактичний ніж – не іграшка. Обирай розумно, купуй де слід

Прочитаєте за: 6 хв. 4 Липня 2020, 16:35 459

Не таємниця, що тактичні бойові ножі як зброю нині використовують усе рідше. Навіть спецпідрозділи під час виконання бойових завдань перевагу надають безшумній вогнепальній зброї, хоча й проходять обов’язковий та складний курс ножового бою. Відтак, у більшості країн останніми десятиріччями армійський ніж виготовляють із параметрами інструмента  виживання.

Хто шукає, той знайде

Це справді основна тенденція розвитку сучасних бойових ножів: у їхню конструкцію вносять найвдаліші елементи, запозичені від ножів для виживання. Розробники прагнуть універсальності, намагаючись перетворити ніж не тільки на смертоносну зброю, а й у зручний і ефективний інструмент, яким можна виконувати безліч завдань у бойових умовах.

Промовчимо про якість і ефективність штик-ножів радянського зразка. Як правило, досвідчені бійці в бою ховають їх куди подалі, а з собою мають власні леза. Але тут, на жаль, панує повна катавасія. Доводилося бачити у хлопців на «нулях» навіть декоративне барахло, придатне хіба що для відкриття консервів. Адже багато хто обирає клинки швидше через їхню красу, а не за, умовно кажучи, тактичними параметрами.

У нас справжні тактичні ножі використовують тільки силові структури. Однак, кожен зацікавлений вояк знайти їм майже рівноцінну заміну зуміє досить легко. В Україні є виробники, які серійно випускають клинки, за характеристиками наближені до бойових. Окрім того, можна придбати гарні мисливські ножі, отримавши відповідний дозвіл у правоохоронців.

Купуйте, не «купившись»

Перше правило купувати тільки у спеціалізованих крамницях зброї. Там вам не тільки нададуть професійну консультацію, а й вручать сертифікат із мокрою печаткою й записом про те, що цей виріб холодною зброєю не вважається. Після цього ви не матимете проблем із правоохоронцями.

Друга норма – правильно зорієнтувати продавця. Одразу кажіть, що вам потрібен аналог тактичного ножа, який можна використовувати і як інструмент, і як бойову зброю. Тобто – ніж для виживання з якісного металу, міцним руків’ям та універсальними піхвами.

Варто пам’ятати: всі ножі для виживання мають спільну характерну рису – у них нерухоме лезо. Перевага очевидна: воно не ламається під значним тиском. Хоча це й не означає, що складані ножі геть неефективні. Багато бійців на передовій мають по два ножі: один з нерухомим лезом, другий – складаний, для простих побутових завдань.

Не купіться на рекламу «продавців-зазивал». Їхнє завдання – продати виріб, для цього вони готові вам «впарити» навіть мачете

Слід обов’язково розпитувати продавця про якість металу леза. Воно має бути середньо загартованим (не крихким), і довго тримати заточку. Має велике значення його довжина – не менш ніж 15 сантиметрів. Не забудьте й те, що загальна вага тактичних ножів, як правило, перевищує 300 грамів. Довгим і важким лезом вільно розчищають зарості, розкопують ґрунт. Ще важливо: лезо має бути темного забарвлення.

Третя ознака тактичного ножа – наявність так званого напівсерейторного заточення. Простими словами, частина леза на ріжучій кромці або зверху має зубці. Зазвичай серейторна заточка однобічна і несиметрична відносно площини леза. Тому ефективна в розтині шаруватих та волокнистих матеріалів: сіток, канатів, ременів, тросів. Водночас серейтор дозволяє легко зривати якісь елементи, захищаючи поверхні від розрізу – наприклад, луску з риби.

Ну, і бажано, щоб піхви вашого обранця мали кілька пристосувань для їх кріплення на паску, бронежилеті чи на руці й нозі. А низ рукояті – так званий склобій. Це теж обов’язковий елемент ножа виживання.

І кілька слів про потрібну форму леза та рукояті. Не купіться на рекламу «продавців-зазивал». Їхнє завдання – продати виріб. Для цього вони готові «впарити» вам навіть мачете. Для наочності дивіться фото п’яти найкращих тактичних ножів світу із короткими коментарями.

Ka Bar Next Generation Fighter

Виготовлений із використанням останніх матеріалів і технологій. Назва перекладається як «боєць наступного покоління». Цей ніж має масивний клинок, односторонню заточку, зручну гарду та ручку, виготовлену з термопласту.

Camillus Jet Pilots Survival Knife

Клинок зроблений зі сталі, яка мінімально схильна до корозії, рукоять виконана з міцного і практичного пластика. На обуху ножа є пилка, яка може впоратися і з деревом, і з авіаційним алюмінієм. На верхів`ї зроблений виступ для розбивання скла й пластика. На гарді є отвір, який дозволяє перетворити ніж у наконечник списа.

Ontario Mk.3 Mod.0 Navy Seal Knife

Цей бойовий ніж виготовлений для флоту США і Корпусу морської піхоти. Скіс обуха заточений, на його верхній частині є пила з досить великими зубцями. Гарда пряма, а рукоять зручна пластикова, з того ж матеріалу виготовлені й піхви. Верхів’я цілком можна використовувати як молоток або для завдавання ударів у бою. Цей бойовий ніж надзвичайно ефективний для завдавання колючих ударів.

Ontario SP15 LSA

Ніж більше нагадує знамениті кинджали Другої світової. На відміну від більшості кинджалів, SP15 цілком можна використовувати для завдавання ріжучих ударів, форма його клинка чудово підходить для цієї мети. Значну частину обуха клинка займає великий серейтор, рукоять пластикова, є велике металеве навершя та невелика гарда.

Eickhorn Kampfmesser 2000

Цей ніж прийнятий на озброєння Бундесверу у 2001 році. Цікава форма клинка цього ножа, що нагадує традиційні японські бойові ножі. Крім «японської» форми, ніж має односторонню заточку, спуски, що сягають практично третини ширини клинка, серейторну заточку, яка займає половину ріжучої кромки. Значна товщина клинка дозволяє використовувати ніж як інструмент без побоювання його зламати. Є гарда, рукоять виконана з пластика, з потужним верхів’ям.

 

10
4
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Лайфхак