За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…
Про це Олег Коростельов, генеральний конструктор – генеральний директор ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» розповів в інтерв’ю Security Talks.
За його словами, створення власного безпілотного комплексу відбувалося поетапно. Під час розроблення комплексу «Нептун» КБ отримало напрацювання: інерційну систему, головку самонаведення, радіовисотомір, систему живлення двигунів. Власне, «Нептун» — це швидкісний низьковисотний безпілотник.
Оптико-прицільну станцію виготовили під вертолітний протитанковий комплекс. Тобто всі складові частини БПЛА відпрацьовані — є ракети, є оптико-прицільна станція з лазерним наведенням. Також є пункт керування — готова система управління.
У проєкті передбачається використовувати найімовірніше турбогвинтовий двигун або поршневий — залежно від палива. На БПЛА буде розташована оптико-прицільна станція, платформа для підвіски ракет, інерційна система, система передавання даних. Планове корисне навантаження — 4 ракети, по дві з кожного боку масою 50 кг. Загальна корисне навантаження — 200–250 кілограмів.
Олег Коростельов також повідомив: апарат уже спроєктований в КБ, за міжнародною класифікацією він близький до американських Predator та ізраїльського Hermes. Планується, що тривалість польоту становитиме близько 24 годин зі швидкістю 150–200 км/год. КБ розраховує показати макет БПЛА «Сокіл-200» на виставці «Зброя та безпека» восени 2020 року.
Керівник КБ «Луч» вважає, що реальний термін прийняття на озброєння за наявності замовлення від Міністерства оборони — півтора року. Польоти почнуться через 9 місяців. Ще 8-9 місяців необхідно для відпрацювання та випробувань. З огляду на те, що витрати на виготовлення планера літального апарата становлять близько 10–15 % робіт зі створення БПЛА, то у КБ фактично є вже близько 85 % готового комплексу.
@armyinformcomua
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова йти на безумовне припинення вогню та надалі брати участь у переговорах про тривалий мир у будь-якому форматі.
Пілоти 13 бригади оперативного призначення Нацгвардії «Хартія» знищили щонайменше взвод окупантів і купу техніки росіян.
Бійці окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького продемонстрували, як на Торецькому напрямку зачистили забудову від російських «гнізд».
В об’єктив фотопастки прикордонників, встановленої на одній з гірських ділянок державного кордону з Румунією, потрапили двоє чоловіків, які рухалися в бік сусідньої країни.
Попри короткий життєвий шлях, український пілот Олександр Мигуля вже увійшов в історію української авіації, як один з найбільш результативних бомбардувальників Повітряних Сил ЗСУ.
Працівнии ДБР повідомили про підозру заступнику командира однієї з військових частин, дислокованих на Вінниччині. Встановлено, що у 2022 році посадовець бекзпідставно оформив бойові виплати військовослужбовцям, які насправді перебували в тилу.
від 50000 до 120000 грн
Ужгород
68 ОЄБр ім. Олекси Довбуша
За пів століття виробництва кількість випущених «Бойових Соколів» упевнено наближається до 5 тисяч. Винищувач перебував і продовжує перебувати на озброєнні…