ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ДБР завдає удару по системі протиповітряної оборони країни

Прочитаєте за: 2 хв. 2 Липня 2020, 19:40 16

Так вважають у Командуванні Повітряних Сил ЗС України. Підставою для такої заяви стали дії слідчих Державного бюро розслідувань у трьох зенітних ракетних бригадах, озброєних найпотужнішими комплексами С-300.

У Командуванні виду повідомляють, що 1 липня 2020 року в зенітну ракетну бригаду на Київщині (військова частина А2860) чомусь прибули представники Хмельницького відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань. Візит правоохоронців ДБР відбувся на підставі ухвали судді Хмельницького міськрайсуду С. Баєва в межах кримінального провадження № 62020240000000492. Слідчі ДБР склали протокол огляду та вилучили чотири надвисокочастотні (НВЧ) прилади, клістрони та супровідну документацію. Посадовим особам інкримінують суттєві порушення у закупівлі клістронів. Проте у постанові суду не йдеться про жодне вилучення.

Практично водночас такі ж процесуальні дії проводять у зенітних ракетних бригадах Одещини (в/ч А2800) та Херсонщини (в/ч А1836). Складається враження, що це спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави. Зауважимо, так би мовити, інформацію для роздумів: саме нині на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угруповання військ у рамках масштабного військового навчання «Кавказ-2020», де відкрито відпрацьовує сценарій повномасштабного вторгнення в Україну. До того ж, знаючи фетиш керівництва РФ будь-які події приурочувати до певних дат, удар по бригадах протиповітряної оборони напередодні Дня зенітних ракетних військ (відзначають щороку 3 липня) видається більш ніж логічним.

До відома, надвисокочастотні прилади є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. На випадок масованого повітряного нападу ворога у дивізіонах створений запас НВЧ приладів. У разі виходу з ладу ЗРК це дає змогу за лічені хвилини відновити боєздатність комплексів і продовжувати повітряний бій.

Відсутність вилучених НВЧ може призвести до небажаних наслідків і суттєво збільшити терміни відновлення бойової техніки, що прикриває повітряний простір та важливі стратегічні об’єкти держави.

У Повітряних Силах запевняють, що ніхто не перешкоджає неупередженому розслідуванню справи. Водночас закликають усі правові інстанції ухвалювати виважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави.

Завдяки резонансу, жвавому обговоренню в суспільстві, розумінню керівництва правоохоронних органів, вдалось досягти консенсусу у вирішенні питання повернення вилучених НВЧ приладів (клістронів) до частин зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України. Про це повідомляє Командування Повітряних Сил.

Відповідну заяву на своїй сторінці зробило Державне бюро розслідувань.

15
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Новини