ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Бажаєте стати професійним снайпером? Виконуйте вправи для влучної стрільби

Прочитаєте за: 3 хв. 1 Липня 2020, 16:52

Влучна стрільба – це результат наполегливої праці й виснажливих занять. Для підготовки снайперів існує декілька десятків вправ. Снайпер ЗСУ з великим бойовим досвідом погодився розповісти кореспонденту АрміяInform про деякі з них. За зрозумілих причин називати співбесідника не будемо.

Холодний постріл

Одна з проблем снайпера — швидко, безшумно та ефективно підготуватися до першого пострілу з холодного ствола. Адже розігріти ствол для пострілу в бойових умовах – це все одно, що видати противнику свою позицію. Під час бойової операції у снайпера немає можливості зробити пристрільний або контрольний постріл. Тож постріл з холодної зброї перевіряє і снайпера, і його гвинтівку на здатність уразити ціль з першої спроби.

Вправу виконують по двох головних мішенях з дистанції 100 метрів, у положенні лежачи з упора. Мішені розташовані на одній лінії: одна – ліворуч, друга — праворуч. Після команди на відкриття вогню здійснюється постріл у ліву мішень, потім у праву. Другий постріл — для відпрацювання у снайпера навичок швидко перезаряджати зброю і стріляти автоматично (професійні снайпери вищого ґатунку користуються однозарядними гвинтівками). Після виконання вправи кожен стрілець визначає для себе похибки і вносить необхідні поправки.

Цікаво знати. Карлос Норман Хескок — один із найвідоміших снайперів у світі. Служив у морській піхоті США. Під час війни у В’єтнамі прославився дуеллю з північнов’єтнамським снайпером, влучивши точно в оптичний приціл гвинтівки противника з дистанції 300 метрів.

Стрільба одним махом

Стрільбу одним махом виконує група стрільців для відпрацювання навичок під час ведення вогню із засідки або за потреби знищити ціль негайно, особливо в міських умовах до початку бою.

Стрільці розташовуються в одну лінію, де кожному визначають ціль. Дається зворотний підрахунок від 5 до 1. На рахунок 1 всі снайпери повинні здійснити одночасно один постріл.

Вправу виконують п’ять разів. Всі мішені слід уразити п’ятьма пострілами в центр, і кожен залп повинен лунати, як один дуже голосний постріл. Під час виконання такої вправи виявляють стрільців, які «не знають свій спуск» – стріляють дуже рано або запізнюються. Передчасний постріл може попередити противника, і він встигне сховатися в укритті.

Стрільба після фізичного навантаження

Після марш-кидка виконують різні вправи: відтискання, підйоми корпусу з положення лежачи або підйом по канату. Після таких навантажень підвищується пульс і частота дихання. Виконавши вправи, снайпери бігом висуваються до лінії відкриття вогню й ведуть його по цілі у швидкому темпі з різних положень з використанням упору. Для виконання завдання кожному стрільцеві видають п’ять набоїв.

Експериментальні вправи

Мета таких вправ — надати снайперу необхідну інформацію щодо поведінки кулі за різних умов. У процесі виконання таких вправ здійснюють стрільбу крізь різні типи скла та перешкоди, коли отримують знання про відхилення польоту кулі. Також є і постріли для визначення пробивної сили кулі. Під вогнем опиняються різні цілі — барикади, автомобілі (вантажні, легкові, броньовані, спеціальні), цегляні та інші стіни. Після пострілу снайпер вивчає місце влучення кулі та її ефективність.

Професійний снайпер здатен тримати під контролем значну територію та швидко знищити як одинарну, так і групову ціль. Тому професійних стрільців готують не один рік, і відбір здійснюється не тільки на навчальних полігонах…

14
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: