ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як мають забезпечувати житлом військових, Міноборони запитало у громадян

30 Червня 2020, 16:34
Як мають забезпечувати житлом військових, Міноборони запитало у громадян

 З 1 по 10 липня Міністерство оборони України вивчатиме громадську думку щодо забезпечення  житлом українських військових.

Про це повідомив під час онлайн-брифінгу в Укрінформі відповідальний за формування Департаменту гуманітарного та соціального забезпечення Міністерства оборони України полковник Назім Агаєв.

«Нині в українському війську однією з ключових залишається проблема забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України. На жаль, наразі право військовослужбовців і членів їхніх сімей на отримання житлових приміщень не реалізується в повному обсязі. Тому не дивно, що деякі аспекти житлового забезпечення військовослужбовців стали темами нашого попереднього обговорення. Однак, враховуючи важливість і гостроту проблематики цього напряму, Міністерство оборони України з 1 липня розпочинає вивчення громадської думки щодо забезпечення житлом українських військових», — зазначив Назім Агаєв.

За його словами, обговорення цього питання відбуватиметься на офіційному вебпорталі Міноборони України й триватиме до 10 липня 2020 року включно.

Назім Агаєв закликав усіх активних громадян, військовослужбовців, ветеранів та експертів висловити свої погляди на шляхи розв’язання житлової проблематики та вдосконалення роботи житлових комісій і посадових осіб, що відповідають за цей напрям у військових частинах та установах.

«Міноборони особливо цікавлять пропозиції громадян щодо таких питань: надання службового та службово-посадового житла, прозорість розподілу житлових приміщень, робота житлових комісій у військових гарнізонах; забезпечення житлом за рахунок виділення коштів з бюджету для придбання військовослужбовцем та військовим пенсіонером власної оселі, забезпечення армійців дешевими іпотеками на придбання житла, подолання корупційних ризиків», — зазначив Назім Агаєв.

Офіцер додав, що результати обговорення будуть проаналізовані й оброблені для ухвалення подальших рішень керівництвом Міністерства оборони та оприлюднені для громадськості.

Окрім того, Назім Агаєв нагадав, що з 13 травня до 12 червня на офіційному вебпорталі Міноборони вивчалася громадська думка з питань удосконалення привабливості та престижності військової служби, а також поліпшення соціального захисту військовослужбовців і членів їхніх сімей. Свої погляди щодо реформування  та поліпшення оборонної сфери висловили громадяни країни, зокрема діючі військовослужбовці, ветерани АТО/ООС, а також громадські організації, наукові та експертні спільноти. Загалом у громадському обговоренні взяли участь понад 120 осіб, надійшло 328 пропозицій щодо підвищення привабливості військової служби.

«На думку учасників громадського обговорення, підвищити привабливість і престижність військової служби можна насамперед, здійснюючи відповідні заходи щодо таких напрямів діяльності: кадрова політика, кар’єрне та професійне зростання, житлове забезпечення військовослужбовців і пенсіонерів; грошове забезпечення; реформування військкоматів і територіальних центрів комплектування та якісний відбір на військову службу; військова культура та відносини у колективах; унормованість службового часу; матеріальне стимулювання військовослужбовців; військово-патріотичне виховання молоді; подолання паперової бюрократії в армії; соціальний захист військовослужбовців і пенсіне забезпечення», — підкреслив Назім Агаєв.

Він повідомив, що Міністр оборони України Андрій Таран доручив керівникам структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу ЗСУ вивчити всі пропозиції за напрямами діяльності для ухвалення подальших рішень.

«Усі пропозиції, звернення та побажання громадян і військових не залишаться поза увагою й будуть враховані під час розроблення нових проєктів документів та внесенні змін до відповідних нормативно-правових актів щодо реформування й покращення оборонної сфери», — наголосив Назім Агаєв.

Читайте також:

2
4
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини, Соціальний захист