ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Дніпрі рятують сапера, який зазнав важких поранень у районі ООС

22 Червня 2020, 18:33
У Дніпрі рятують сапера, який зазнав важких поранень у районі ООС

Як уже повідомляла АрміяInform, 19 червня, під час проведення інженерної дорозвідки поблизу населеного пункту Новотошківське, внаслідок розриву міни двоє військовослужбовців Об’єднаних сил зазнали поранень.

Військовослужбовцям надали першу медичну допомогу й евакуювали до лікувального закладу в м. Дніпро.

Про перебіг їхнього лікування, а також порятунок іншого пораненого захисника розповів головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І. І. Мечникова Сергій Риженко. За його словами, минулі вихідні для персоналу медичного закладу видалися важкими.

– Всі провідні медики лікарні Мечникова на вихідні були на роботі, – зазначив Сергій Анатолійович. – 19 червня до нас надійшло троє бійців з мінно-вибуховими пораненнями. Їм надавали допомогу: обробляли рани, проводили діагностику. Згодом двох воїнів для подальшого лікування перевели до військового госпіталю. Найважчих поранень зазнав 25-річний сапер Роман. Він родом із Донецької області. Пацієнт надійшов з важким опіком обличчя, пораненнями рук та ніг. Він у тяжкому стані перебуває у відділенні політравми лікарні Мечникова. Нині воїну надають кваліфіковану медичну допомогу. Є добра позитивна динаміка, але в хлопця дуже обпечене обличчя. Нашим офтальмологам доведеться зробити йому низку операцій з порятунку зору. Сподіваємося, він обов’язково збереже частину зору. Це дуже важливо, бо інвалідність по зору – одна з найважчих.

Сам Роман притомний, може розмовляти й тримається мужньо. Молодий сержант захищає Україну від російської агресії з 2014 року. На його рахунку тисячі знешкоджених ворожих боєприпасів. Кореспондентові АрміяInform чоловік розповів, що того дня вони у складі групи військовиків проводили інженерну дорозвідку місцевості в районі проведення ООС.

– Під час виконання завдання натрапили на мінне поле противника, – розповів Роман. – Ми підозрювали, що саме в тому місці можуть бути міни, тому одразу приступили до роботи. Я виявив протипіхотну міну. Через твердість ґрунту, щільність та глибину надсадженості мін вдалося витягнути одну з них. Проте, як виявилося, інша міна «сиділа» ще глибше. Виходить, що ймовірно я мав підколупнути під міну, але так сталося, що врізався в неї. Пролунав вибух…

За словами сержанта, протипіхотні міни, що сіють горе на українській землі, вироблені в Російській Федерації.

– Це відомий факт, – каже сапер. – Міни, які підступно встановлюють окупанти, заборонені міжнародними конвенціями.

15

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини