ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Рух 100 – Суховій»: як тероборона вчиться захищати столицю

28 Червня 2020, 10:41

У Київській області тривають навчання з оборони столиці «Рух 100 – Суховій». Кореспондент АрміяInform був серед запрошених на захід.

Навчання передбачають розгортання підрозділів для забезпечення діяльності органів влади, охорони та оборони важливих об’єктів, участі в охороні та захисті державного кордону, контрдиверсійній боротьбі. Проходитимуть вони з використанням техніки, страйкбольних і піротехнічних засобів.

За словами організаторів, частина учасників – резервісти однієї з бригад територіальної оборони та представники оперативного резерву 1-ї черги.

«Я шість років служив і в добробатах, і в десантно-штурмовій бригаді… Можу передати цей досвід іншим»

– Головне в таких навчаннях – злагодження. Люди звикають один до одного, до взаємодії, орієнтування на місцевості, призвичаюються відмовляти собі у комфорті. Один з ключових аспектів – у цих хлопців є бажання, але бракує знань і злагодженості. Тут же вони постійно разом, привчаються до порядку, організації, – розповідає заступник командира роти на навчаннях, учасник АТО з позивним «Меч».

За його словами, нині на «Рух100 – Суховій» застосовують тактику малих груп – звичайного відділення, поділеного навпіл.

– Ці групи працюють як незалежні одиниці, здатні виконувати завдання і більш маневрені, ніж штатне відділення, – додає «Меч» і зазначає, що в учасників навчань є головне – мотивація.

– Змусити цивільну людину ходити по полю з автоматом, «у броні» – це дорого коштує. І в них потроху виходить, бо люди хочуть цього… Я шість років служив і в добробатах, і у десантно-штурмовій бригаді – маю знання й уміння, а в цих хлопців поки немає. Можу щонайменше послужити своїй нації, навчаючи та передаючи цей досвід іншим. І я це роблю… Для мене, як для учасника бойових дій, ці навчання також є своєрідною терапією, бо тут я перебуваю у звичному середовищі, – підкреслює заступник командира роти.

«Мотивація в усіх однакова – потрібно вміти захищати себе, родину, власне місто, рідну країну»

– Моя мотивація, щоб усе це робити, з’явилася ще у 2014 році. Єдиний мій військовий досвід доти – тільки військова кафедра, яку закінчив у 2000-му. Коли нам ще казали: дай Боже, щоб вам це не знадобилося… Захотілося відновити навички. 2014-го ми стали контактувати з військкоматами щодо створення дієвої територіальної оборони. Зрештою я підписав контракт з бригадою територіальної оборони, – згадує голова ГО «Український Легіон», організатор навчань «Рух 100 – Суховій» Олексій.

І стверджує, що сам привів багатьох людей, які теж підписали контракт резервіста у підрозділі територіальної оборони.

– Мотивація у них така ж – потрібно вміти захищати себе,  родину, власне місто, рідну країну. Відповідно необхідно мати змогу все це робити у складі Збройних Сил України, – додає організатор навчань.

Він каже, що всі, хто братиме участь у «Рух 100 – Суховій», здобудуть відповідні навички.

– Використовуємо імітаційні засоби, які дозволяють людині увійти в контакт з умовним противником. Це не «холосте» відпрацювання схем якихось розгортань, пересувань. Тому  учасники здобудуть необхідний досвід, – підбив підсумки Олексій.

26

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл, Новини