ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Павлограді створюють нові версії коригованих ракет

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Червня 2020, 19:03

На державному підприємстві «НВО «Павлоградський хімічний завод» тривають роботи зі створення кількох модифікацій коригованих боєприпасів для комплексу «Вільха». Про це йдеться в сюжеті програми 5-го каналу «На власні очі».

На цьому підприємстві, окрім уже серійних 300-мм ракет Р624 «Вільха» дальністю 70 км та відновлення радянських ракет 9М55, планується розробити кілька версій коригованих реактивних снарядів Р624М «Вільха-М». Зокрема, йдеться про дві версії ракети Р624М «Вільха-М» з бойовою частиною 170 кг та дальністю у 123 км і 140 км; чотири версії модифікації ракети Р624М-1: з БЧ вагою 170 км та дальністю 140 км й 154 км і з БЧ вагою 236 кг та дальністю 108 км і 121 км, а також дві версії керованого снаряда Р624М-2 з масою БЧ 170 кг та дальністю 141 км і 202 км.

Використання модифікованих видів ракетного палива дозволяє збільшити дальність польоту на 40% для кожного з варіантів виробу «Вільха». Також на підприємстві вже провели роботи зі створення двигунів усіх версій «Вільхи».

– На сьогодні відпрацьовані три або чотири номенклатури ракетних двигунів. Зокрема, «Вільха», «Вільха-М1», «Вільха-М» та виріб «Тайфун», – повідомив головний технолог ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод» Олексій Кириченко.

Слід зазначити, що значну частину нових вітчизняних ракет виготовляють саме на цьому підприємстві. Також тут освоїли виробництво реактивних снарядів «Тайфун» повністю з українського комплектовання.

Реактивний снаряд калібру 122 мм «Тайфун-1» розробили в рамках ракетної програми науковці й інженери державного КБ «Південне». Він має вдвічі більшу максимальну дальність стрільби, ніж старий радянський, що досі перебуває на озброєнні нашої армії.

– Це нова розробка – українська ракета, яка є альтернативою і заміною старих систем «Град», – розповів Олексій Кириченко.

На відміну від радянських снарядів 9М22, які ніколи не виготовляли на підприємствах України, «Тайфун-1» випускатимуть вітчизняні заводи.

– Починаючи від корпусного елемента й закінчуючи гумотехнічними виробами, які нині встановлені, і саме паливо, яке використано для заправки. Це вже зроблено повністю на вітчизняних компонентах, – зазначив Олексій Кириченко.

Нові реактивні снаряди мають замінити старі боєприпаси для РСЗВ БМ-21 «Град». Їх використовуватимуть у сучасних вітчизняних розробках –«Бересті» та «Вербі».

Читайте нас в Telegram