ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Курсанти боролися за живучість корабля

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Червня 2020, 9:31 0

У Миколаєві на базі Навчального центру ВМС проходить фахова підготовка курсантів 3-го курсу Інституту військово-морських сил НУ «ОМА» на полігоні боротьби за живучість корабля.

Після введення в експлуатацію сучасного полігона, заняття на ньому є обов’язковими як для екіпажів кораблів, так й для майбутніх флотських офіцерів.

За словами сержанта-інструктора полігона мічмана Олександра Криничного, курсанти тренуються як особисто, так і в складі аварійних партій по 5 осіб, відпрацьовують питання боротьби з водою та пожежею за різноманітних умов.

– Найбільшу увагу приділяємо саме командній роботі, адже в реальних умовах помилка навіть одного може привести до небезпечних наслідків, й навіть загибелі особового складу. У той час, коли перша команда тренується гасити пожежу, друга команда бореться із затопленнями, – розповів Олександр Криничний.

Для цього в спеціальному відсіку імітують бортові пошкодження від артилерійських снарядів різного калібру, а також протікання горловини. Під час ліквідації наслідків цих пошкоджень військовослужбовці складають нормативи з установки розсувного упора та стрічкового бугеля. У будь-який момент завдання ускладнюють різними ввідними, а саме збільшують тиск води або відкривають ще одну пробоїну.

Навчальний полігон із боротьби за живучість корабля – це єдиний в Україні тренажер, який дозволяє проводити в реалістичних умовах практичне відпрацювання дій екіпажу морського судна з використанням аварійно-рятувального майна під час боротьби з місцевими загоряннями та об’ємними пожежами, затоплення всередині корпусу у випадках аварійних пошкоджень зовнішньої обшивки корабля або внутрішніх корабельних трубопроводів, ліквідації пробоїни та виходу із затопленого відсіку корабля.

Спостереження за діями моряків ведеться за допомогою відеокамер, що дає можливість детально аналізувати проведені дії, щоб у подальшому ефективніше відпрацьовувати всі завдання.

– Це дуже важливий та цікавий курс. Звісно, краще щоб такі знання не доводилось застосовувати на практиці, але готовим й навченим потрібно бути завжди, – ділиться враженнями курсант Олександр Синікол. – Під час проходження катерної практики ми відвідували в Туреччині схожі полігони боротьби за живучість і, порівнюючи, можу сказати, що в нас теж усе на доволі високому рівні.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram